7 اقدام مهم بیمه ملت برای 4 برابر شدن سود 1401

به گزارش موسیقی با امیر، به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، علیرضا یزدان دوست در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت گفت: شرکت بیمه ملت در سال 1401 حدود 32 هزار میلیارد ریال حق بیمه فراوری نموده و حدود 22 هزار میلیارد ریال خسارت پرداختی شرکت در این بازه زمانی است.

7 اقدام مهم بیمه ملت برای 4 برابر شدن سود 1401

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به مسائل حوزه درمان کشور و افزایش بی رویه تعرفه های درمانی، مطرح کرد: استراتژی شرکت در مورد حوزه درمان بر این اساس است که پرتفوی درمان در جمع سبد پرتفویی شرکت کاهش یابد، لذا این بخش از 22 درصد در سال 1400 به حدود 14/8 درصد در سال 1401 رسید که ناشی از عملکرد شرکت در حوزه جذب حداقلی پرتفو های درمان بوده است.

یزدان دوست با آنالیز مجموع حق بیمه حوزه ثالث و درمان و ضریب خسارت بالای این دو رشته در صنعت بیمه، اعلام نمود: سهم این دو رشته در صنعت بیمه برای سال 1400 برابر با 58 درصد بوده و در سال 1401 به 62 درصد افزایش یافته است، ولی در سبد بیمه ای شرکت بیمه ملت، جمع این دو رشته برای سال 1400 و 1401 حدود میانگین 46 درصد به جای مانده است.

مدیرعامل بیمه ملت در آنالیز رشته های سودآور یا رشته های مورد تاکید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی برای تقویت آن رشته ها، گفت: طبق اعلام نهاد ناظر بر تقویت حوزه های اعلام شده، آمار بیمه ملت در رشته زندگی از 13/4 درصد در سال 1400 به 15/1 درصد در سال 1401 افزایش یافته است و در حوزه اتکایی نیز که بر تقویت آن تاکید شده، سهم این بخش در پرتفوی شرکت از 11/8 درصد به 12/6 درصد در سال 1401 افزایش یافته است.

یزدان دوست با آنالیز رشد خسارت پرداختی بیمه ملت و افزایش نسبت و ضریب خسارت در مقایسه با سال 1400 که ناشی از قرارداد های منعقد شده در سال 1400 و به تبع آن افزایش ضریب خسارت در سال 1401 بوده، بیان داشت: بخش زیادی از تعهدات این قرارداد ها در سال 1401 پرداخت شد و در مواردی که قرارداد ها زیان ده بودند، تمدید مجدد قرارداد انجام نشد. بعلاوه توانستیم در سال 1401، نسبت خسارت شرکت را به حدود 69 درصد در خاتمه سال برسانیم و این نسبت در خاتمه خرداد 1402 به حدود 56 درصد تقلیل پیدا نموده است. به عبارتی ضریب خسارت بیمه ملت در سال 1401 پایین تر از میانگین 7 سال گذشته است.

یزدان دوست اعلام نمود: یکی از مهمترین دستاورد های شرکت در خاتمه سال 1401 معین تکلیف زمین کیش بود. به هرحال پس از گذشت حدود یک دهه تکلیف زمین کیش با مساحت 30 هزار متر مربع با ارزش اضافه نموده مناسب، معین شد و پروانه ساختمانی مجموعه تجاری، اقامتی و خدماتی کامتینا اوایل بهمن ماه اخذ و عملیات اجرایی احداث این مجموعه بزرگ و ارزشمند شروع شد. تا به امروز طراحی نقشه های پروژه، عملیات خاک برداری، حصارکشی و ساخت تابلو های تبلیغاتی اجرا شده و اجرای فونداسیون در مرحله بعدی قرار گرفته است.

مدیرعامل بیمه ملت به رشد 30 درصدی خرده فروشی بیمه نامه و نیز رشد 45 درصدی حق بیمه صادره نمایندگان تخصصی بیمه عمر، کسب مجوز های قبولی اتکایی خارج از کشور و مجوز انتشار اوراق بهادار اتکایی در سال 1401 اشاره نمود و اضافه نمود: محصولات نوی را در سال 1401 به بازار عرضه کردیم که شامل بیمه سایبری، بیمه مسئولیت مدنی دوچرخه سواران، طرح جامع مراکز آموزشی و مهد کودک ها، بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران و بعلاوه بیمه نامه بدنه موتور سیکلت بوده است.

وی گفت: توسعه شبکه فروش و شعب شرکت در دستور کار بوده که در سال 1401 راه اندازی شعب کرمان و البرز به منظور ارائه خدمات مناسب تر رخ داد و در حال حاضر نیز در استان های تهران مرکز، تهران غرب و تخصصی اتومبیل، 3 شعبه فعال داریم و بعلاوه در استان های فارس، خراسان رضوی، گیلان، خوزستان، یزد، آذرباریجان شرقی، مازندران، کرمان، کرمانشاه و البرز نیز حضور فعال شعبه محور داریم. البته در امسال نیز دو شعبه دیگر در استان های آذربایجان غربی و هرمزگان تاسیس شده است.

یزدان دوست در خاتمه اهم برنامه های سال 1402 را شامل مدیریت منابع مالی و وجوه نقد سازمان، سرمایه گذاری در حوزه های سودآوری، پیگیری وصول مطالبات از بیمه گران و بیمه گزاران و کاهش مطالبات معوق، ارتقای نرم افزار حسابداری شرکت و افزایش امکانات گزارش گیری، پیگیری وصول مطالبات از نمایندگان، توسعه باشگاه مشتریان، طراحی و عرضه بیمه نامه های نو متناسب با احتیاج گروه های بازار و اصناف، تقویت کمی و کیفی کانال های فروش و توسعه کمی و کیفی شعب، برنامه ریزی در جهت حفظ مشتریان فعلی، سهامداری و توسعه مشتریان نو، پیگیری مراحل اجرایی پروژه زمین کیش و نیز پیگیری تجمیع ساختمان ستادی شرکت به منظور مولدسازی دارایی ها مطرح کرد.

منبع: فرارو

به "7 اقدام مهم بیمه ملت برای 4 برابر شدن سود 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اقدام مهم بیمه ملت برای 4 برابر شدن سود 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید