اشتغال آفرینی بنیاد برکت برای ناشنوایان

به گزارش موسیقی با امیر، خبرگزاری خبرنگاران- طرح اشتغال زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ویژه ناشنوایان در شهرستان یاسوج به بهره برداری رسید.

اشتغال آفرینی بنیاد برکت برای ناشنوایان

در جریان سفر محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت به استان کهگیلویه و بویراحمد طرح اشتغال زایی این بنیاد ویژه معلولان ناشنوا در شهر یاسوج افتتاح شد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره این طرح اشتغال زایی شرح داد: کارگاه چرم دوزی ویژه ناشنوایان به همت یکی از کارآفرینان شهرستان یاسوج و با سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی بنیاد برکت به بهره برداری رسیده است.

ترکمانه ادامه داد: حجم کل سرمایه گذاری برای راه اندازی این کارگاه چرم دوزی 3 میلیارد ریال است و 15 معلول ناشنوا در این واحد تولیدی مشغول به کار شده اند.

وی یادآور شد: آغاز به فعالیت این کارگاه چرم دوزی باعث اشتغال آفرینی مستقیم و غیرمستقیم برای 45 نفر شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این کارگاه چرم دوزی محصولاتی از جمله کیف، کفش، جاکارتی و سایر منسوجات چرمی را تولید و روانه بازار می کند.

ترکمانه شرح داد: تاکید بنیاد برکت و کارآفرین که یکی از بانوان یاسوجی است، استفاده از افراد معلول به عنوان نیروی کار در این کارگاه تولید چرم بوده است.

وی در تشریح عملکرد بنیاد برکت در حوزه مشاغل خرد و خانگی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا به امروز 4 هزار و 948 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در منطقه ها روستایی و محروم 9 شهرستان استان به بهره برداری رسیده که باعث ایجاد اشتغال برای 12 هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اضافه نمود: حجم کل سرمایه گذاری برای راه اندازی طرح های اشتغال زایی اجتماع محور در کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر 4 هزار و 336 میلیارد ریال است.

ترکمانه با تاکید به تمرکز بنیاد برکت بر اشتغال زایی در کشور شرح داد: تا به امروز بیش از 171 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور با ظرفیت اشتغال 513 هزار نفر و با حجم کل سرمایه گذاری بالغ بر 170 هزار میلیارد ریال را در منطقه ها محروم و کم برخوردار کشور به بهره برداری رسیده است.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال آینده نیز ایجاد 100 هزار طرح اشتغال زایی را در برنامه های خود دارد که فرصت کسب و کار برای 300 هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت های این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز بیان کرد: 9 هزار و 711 طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات با حجم سرمایه گذاری 6 هزار و 226 میلیارد ریال در منطقه ها محروم و روستایی استان به بهره برداری رسیده یا در دست اجرا است.

گفتنی است، مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از دو کارگاه صنایع تبدیلی میوه خشک و تولید کتاب پارچه ای نیز بازدید به عمل آورد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اشتغال آفرینی بنیاد برکت برای ناشنوایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال آفرینی بنیاد برکت برای ناشنوایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید