افزایش بهای بلیت موزه های پاریس خشم عمومی را در فرانسه برانگیخت

به گزارش موسیقی با امیر، ایسنا/ براساس اخبار بدست رسیده، افزایش بهای بلیت موزه های پاریس خشم عمومی را در فرانسه برانگیخت.

افزایش بهای بلیت موزه های پاریس خشم عمومی را در فرانسه برانگیخت

از آنجایی که مقدمات نهایی پاریس برای میزبانی بازی های المپیک در تابستان سال جاری در حال انجام است، موزه های این شهر قیمت بلیت ها را تا 30 درصد افزایش داده اند. ورودی کلی موزه لوور از 17 یورو (18.30 دلار) به 22 یورو (23.70 دلار) در ابتدای سال جاری افزایش یافت که البته شامل یک یورو (1.1 دلار) اضافی برای ورود به موزه پیکاسو، 1.5 یورو برای کاخ ورسای و 2 یورو برای موزه رودن نیز خواهد بود.

مفسران عنوان کرده اند که این قیمت های نو همزمان با پیش بینی حضور حدود 15 میلیون مسافر برای تماشای بازی های المپیک 2024 پاریس اعمال شده است.

موزه لوور از اظهارنظر علنی درباره دلایل افزایش قیمت خودداری کرده است اما یکی از کارکنان ناشناس این موزه اعلام کرده لوور برای تامین مالی پروژه های مختلف از جمله ساخت ورودی نو تحت فشار است و دولت فرانسه از تامین بودجه بیشتر دولتی خودداری کرده است.

یکی از نمایشگاه گردانان در موزه لوور در این باره می گوید: ما با افزایش قیمت ها موافق بودیم، اما نه به این میزان، به ویژه در شرایط تورم. این افزایش مخاطبان محلی را دور می کند و جذب آنها چالش برانگیز خواهد بود.

مجله فرانسوی آلترناتیو اکونومیک تخمین زده است که تصمیم موزه لوور برای افزایش بهای بلیت همزمان با افزایش شمار گردشگران به بهانه المپیک پاریس، 44.3 میلیون یورو (47.8 میلیون دلار) درآمد برای آنها خواهد داشت.

اریک آنسو استاد دانشگاه سوربن در این باره به تایمز گفت: شرم آور است که موزه لوور بهای بلیت ورودی خود را با چنین مبلغ نجومی افزایش دهد.

30 درصد از بازدید کنندگان از موزه های شهرداری فرانسه که معمولا رایگان هستند، از پیشینه اجتماعی مالی پایین تری برخوردار هستند، این در حالی است که تنها 13 درصد بازدید کنندگان از موزه های دولتی بسیار گران تر پاریس محلی هستند و 70 درصد از بازدید کنندگان را مسافران خارجی تشکیل می دهند.

استاد دیگری در دانشگاه پاریس به مجله آلترناتیو اکونومیک گفت: با چنین افزایش قیمتی، بازدید از موزه به چیزی استثنایی تبدیل می شود. با این حال، موزه ای مانند لوور را در یک بازدید نمیتوان دید. بازدید کنندگان محلی باید تشویق شوند که به طور منظم برای دوره های زمانی کوتاه به عنوان مثال هنگام ناهار برای بازدید مراجعه کنند.

منبع: همگردی

به "افزایش بهای بلیت موزه های پاریس خشم عمومی را در فرانسه برانگیخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بهای بلیت موزه های پاریس خشم عمومی را در فرانسه برانگیخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید