اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام انجام شد

به گزارش موسیقی با امیر، وزارت دفاع روسیه گفت کشتی های جنگی این کشور و چین برای اولین بار به صورت مشترک در اقیانوس آرام گشت زنی کردند.

اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام انجام شد

به گزارش گروه بین الملل موسیقی با امیر، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) خاطرنشان کرد کشتی های جنگی روسیه و چین اولین گشت مشترک را در اقیانوس آرام انجام دادند.

این وزارتخانه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: کشتی های جنگی نیروی دریایی روسیه و نیروی دریایی چین اولین گشت را در غرب اقیانوس آرام از 17 تا 23 اکتبر (25 مهر تا اول آبان) انجام دادند.

در این بیانیه آمده است که این کشتی ها در بخشی از گشت، دریای ژاپن را پیمودند و مانور تاکتیکی مشترکی را تمرین کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روسیه با 10 کشتی از ناوگان اقیانوس آرام و چین با پنج کشتی در این گشت زنی شرکت کردند.

اخیراً دو کشور روسیه و چین بعلاوه رزمایش مشترکی را در دریای ژاپن با حضور کشتی های جنگی دو کشور انجام دادند. پکن در این رزمایش دریایی برای اولین بار از ناوشکن پیشرفته تازه تیپ 055 خود استفاده کرد.

روزنامه گلوبال تایمز چین به نقل از کارشناسان نوشت، این رزمایش نه تنها سطح بالای اعتماد راهبردی دو طرف را به نمایش می گذارد، بلکه در بحبوحه کوشش غرب برای ایجاد اتحادهایی همانند پیمان چهارگانه و توافق همکاری استرالیا، آمریکا و انگلیس، توان مقابله مشترک پکن و مسکو با تهدیدات امنیتی دریایی و محافظت از صلح و ثبات منطقه را تقویت می نماید.

ارتش روسیه و چین در خلال این رزمایش، ارتباطات نظامی، عملیات مین روبی، دفاع هوایی، شلیک به اهداف دریایی، مانور مشترک و مأموریت های مشترک ضد زیردریایی را تمرین کردند.

آمریکا در کوشش برای ارعاب چین به دفعات با کشورهای منطقه مبادرت به برگزاری رزمایش نموده و با ادعای ایجاد امنیت در تردد دریایی، حضور غیرقانونی در این منطقه دارد.

علاوه بر این، روسای دولت آمریکا، انگلیس و استرالیا ماه گذشته قرارداد همکاری ساخت زیردریایی اتمی را امضا کردند که از دید چین، تهدیدی برای صلح و ثبات در حوزه اقیانوس هند-آرام است.

نیکلای پاتروشف رئیس شورای امنیت روسیه در آن موقع هشدار داد، توافق نظامی اخیر آمریکا، انگلیس و استرالیا علاوه بر چین، اقدامی خصمانه علیه روسیه است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین گشت دریایی مشترک روسیه و چین در اقیانوس آرام انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید