باید ظرفیت خوراک حلال در ایران را به جهان معرفی کنیم

به گزارش موسیقی با امیر، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با بیان اینکه کمیسیون گردشگری اتاق ایران ثبت و ذخیره سازی اطلاعات تمام غذاهای ایرانی را در دستور کار خود قرار داده است گفت: باید به غذاهای بومی و محلی به عنوان یک برند نگاه کنیم و در راستای تجاری سازی آن ها اقدام کنیم.

باید ظرفیت خوراک حلال در ایران را به جهان معرفی کنیم

علی اکبر عبدالملکی در گفت و گو با پایگاه خبری اتاق ایران بیان نمود: گردشگری خوراک یکی از جاذبه های توریستی است که درتمام جهان به آن توجه می نمایند و اهمیت ویژه ای برای آن قائل اند اما در ایران در این حوزه آنطور که باید سرمایه گذاری نشده است.

او اضافه کرد: خوراک می تواند در فکر باقی بماند. هر کسی شاید یک یا دو بار بیشتر برای تماشا اماکن تاریخی و فرهنگی اصفهان یا شهرهای دیگر نرود اما خوراک آنقدر تنوع دارد که حتی یک غذای ثابت را می گردد با طعم ها و پخت های مختلف بارها امتحان کرد لذت برد و این از ظرفیت های گردشگری خوراک است. ارائه این تنوع غذایی در کنار اماکن فرهنگی و تاریخی جاذبه آن ها را دو چندان می نماید.

عبدالملکی با بیان اینکه منظور از غذا تمامی دسرها، نوشیدنی ها و شیرینی ها و سایر خوراک ها است گفت: خیلی وقت ها شما برای خوردن یک بستنی در اهواز یا خوردن آش دوغ در سنندج راغب هستید. ممکن است افراد دو یا سه بار برای تماشا یک جاذبه تاریخی نروند اما برای امتحان کردن فلافل و سمبوسه در اهواز یا خورش ماست اصفهان و هزاران غذای دیگر در شهرهای مختلف ایران بارها به این منطقه ها سفر کنید.

او ادامه داد: خوراک می تواند جاذبه ایجاد کند و در کنار جاذبه های گردشگری ارائه گردد. غذاهای ایرانی و بومی و محلی که خیلی از آن ها شناخته شده نیستند ارائه کنیم و بشناسانیم.

به گفته عبدالملکی ایران بعد از چین رتبه دوم تنوع غذایی در جهان را دارد اما موضوع معرفی غذاهای بومی و تجاری سازی و برندسازی آن ها در ایران مغفول مانده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران تأکید کرد: نکته دیگر سرمایه گذاری و استفاده ما از ظرفیت خوراک حلال در ایران است. متأسفانه هنوز بسیاری از مسلمانان جهان نمی دانند ایران یک کشور با بیش از 98 درصد جمعیت مسلمان است و از محصولات غذایی تا همه محصولات فرآوری شده از حیوانات مانند کیف و کفش چرم حلال هستند. باید این ظرفیت را معرفی نموده و یک و نیم میلیارد جمعیت مسلمان را جذب کنیم.

عبدالملکی ادامه داد: متأسفانه به علت ضعف ما بسیاری از غذاهای ایرانی را کشورهای دیگر به نام خود ثبت می نمایند. به همین علت یکی از اولویت های کمیته گردشگری خوراک ثبت تمام غذاها و خوراک ها و نوشیدنی های ایرانی است. ما شهر جهانی غذا را داریم و رشت ثبت یونسکو شده اما چرا نباید از این فرصت استفاده کنیم و سمینارها و جشنواره های مختلف در آن برگزار کنیم؟!

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "باید ظرفیت خوراک حلال در ایران را به جهان معرفی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید ظرفیت خوراک حلال در ایران را به جهان معرفی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید