تفریحات رایگان در کوالالامپور

به گزارش موسیقی با امیر، منطقه ها دیدنی کوالالامپور

احتمالا شما بودجه ای را برای بازدید از منطقه ها دیدنی کوالالامپور کنار گذاشته اید. اما جالب است بدانید که تفریحات دیگری نیز در این شهر توریستی وجود دارند که برای گشت و گذار در آن ها نیازی به صرف هزینه ندارید. این فعالیت های متنوع طعم متفاوتی به تور شما خواهند داد. اگر می خواهید این تفریحات را تجربه کنید با خبرنگاران همراه شوید.

تفریحات رایگان در کوالالامپور

قدم زدن در پارک

در میان یکی از برترین پارک های کوالالامپور، از هوای تازه و چشم اندازهای زیبا لذت ببرید. پارک KLCC در پایه برج های دوقلوی کوالالامپور قرار گرفته است که در آن مسیر بسیار زیبایی میان آسمان خراش ها به چشم می خورد. اگر ترجیحتان این است که در مکانی دورتر از هرج و مرج شهر سرگرمی کنید می توانید به باز گیاه شناسی پردانا بروید، جایی که در آن قدم زدن و یا دوچرخه سواری کنار دریاچه ای زیبا، بسیار لذت بخش است.

بازدید از جاذبه های مذهبی

جاذبه های مذهبی نیز جزو منطقه ها تماشای کوالالامپور به شمار می آیند. بیشتر آن ها رایگان هستند و در ناحیه چاینا تاون قرار دارند. شما بعلاوه می توانید از جاذبه هایی که در اطراف غار باتو نیز وجود دارند، تماشا کنید. شما با بازدید از این جاذبه ها، علاوه بر سنت های مذهبی را فرهنگ مردم مالایایی نیز آشنا خواهید شد.

صخره نوردی در دیواره های غار باتو

اگر لوازم صخره نوردی را خودتان به همراه داشته باشید، این سرگرمی رایگان است. بالا رفتن از دیوار پشتی از بوتو کیو یک فعالیت مورد علاقه برای بسیاری از مسافران ماجروجو است که در پی چیزی بیش از یک سفر ساده هستند. دیوارهای صخره ای عمودی از مبتدی (حتی برای بچه ها) تا پیشرفته طبقه بندی شده اند و می گردد گفت که در کل بیشتر یک سرگرمی جالب هستند تا اینکه آن را بتوان یک چالش سخت نام گذاری کرد.

طبیعت گردی در کوالالامپور

اگر به فعالیتی پر چالش تر از قدم زدن در پارک علاقه دارید، می توانید به یکی از مسیرهای طبیعت گردی بوکیت گیسینگ یا بوکیت ناناس بروید. مسیرهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارند که در آن ها تجربه ای جنگل های بارانی استوایی مالزی خواهید داشت. اگر به گرما علاقه ای ندارید بهتر است صبح زود در این مسیرها طبیعت گردی کنید. بهتر است از اسپری های دور نماینده حشرات نیز بهره ببرید.

تورهای پیاده روی

شما می توانید در یکی از تورهای پیاده روی رایگانی که منطقه ها تماشای کوالالامپور را نشان می دهد، عضو شوید. در این تورها یک فرد محلی در نقطه ای معین قرار می گیرد و پس از جمع شدن گردشگران، شما را به نقطه های معرف و بعلاوه جاذبه های پنهان تاریخی می برد. از برترین مکان های این تورها محله بیک فیلدز، خیابان پتالینگ و روستای تاریخی کامپونگ بارو است.

بازدید از موزه های رایگان

در پی موزه های کمتر شناخته شده که تاریخ مالزی را نشان می دهند بروید. موزه پلیس مالزی سطلنتی، به شما تاریخ نیروهای پلی را از اوایل سال 1807 تا به امروز نشان می دهد و بعلاوه گالری هنر و موزه بانک نگارا، سیستم مالی مالزی را نظیر سکه های قدیمی شامل می گردد.

کشف ادبیات محلی

ریدینگز (Readings) محلی است که استعدادهای ادبیات محلی و خارجی در آن جا ماهی یک بار جمع می شوند تا هنر خود و همکارانشان را به اشتراک بگذارند. میزبان این گردهمایی شرون بیکر، ویراستار، نویسده و مدرس است. تمام مردم و گردشگران می توانند در این گردهم آیی شرکت نمایند و از داستان های کوتاه، اشعار و اجراهای هنری مانند اجرای موسیقی و … لذت ببرند.

لذت بردن از موسیقی خیابانی

اگر کمی در ایستگاه قطار کوالالامپور پرسه بزنید با موسیقی دانان بسیار هنرمندی روبرو می شوید که در آن جا اجرای خیابانی دارند. معمولا این هنرمندان از اوایل غروب پیدایشان می گردد و شما می توانید از این موسیقی های زنده که بسیار نیز متنوع هستند لذت ببرید.

استفاده از حمل و نقل عمومی مخصوص گردشگران

اتوبوس های بنفش رنگی به نام گو کی ال (Go KL) در این شهر آماده شده است که به شما حمل و نقل رایگان برای منطقه ها تماشای کوالالامپور و مراکز تجاری ارائه می دهد. البته این اتوبوس ها که بسیار کاربردی هستند در بعضی از ساعات بسیار شلوغ می شوند.

بازدید از گالری سیتی کی ال

گالری سیتی کی ال برای آن هایی که می خواهند در خصوص تاریخچه شهر بیشتر بدانند، مقصد بسیار خوبی است. البته این گالری ورودی می خواهد اما این مبلغ بسیار کم می باشد (1 دلار). مطمئنا پرداخت این هزینه کم برای کسب اطلاعات زیادی در خصوص مالزی و مردم آن بسیار ارزشمند است. عکس از سازه آی لاو کی ال در محوطه بیرونی گالری، رایگان است.

پرسه زدن در میدان مردکا

میدان مردکا از لحاظ تاریخی اهمیت ویژه ای دارد، چرا که استقلال مالزی در این نقطه اعلام شد. این جا بعلاوه در جلوی مقر فرماندهی سلطنتی انگلیسی-مالایی مالزی است. این منطقه به وسیله ساختمان های اختصاص داده شده به تاریخ غنی مالزی احاطه شده است، بنابراین می توانید در یکی از تورهای رایگان این منطقه شرکت کنید و در خصوص فرهنگ های بسیاری که تبدیل به بخشی از مالزی مدرن شده اند، اطلاعات کسب کنید.

بازار پاسار پرکوما گودیز

این جا بازار بسیار عجیب و غریبی است که شما می توانید هر چیزی را که می خواهید به طور رایگان در اختیار داشته باشید! آن ها می گویند چیز که برای ما اهمیتی ندارد شاید برای فرد دیگری بسیار ارزشمند باشد. پس در این بازار شما افرادی را پیدا خواهید کرد که وسایل، لباس ها و … را که دیگر نمی خواهند، به طور رایگان بساط می نمایند. شما هم اگر لوازمی دارید که آن ها را دیگر نمی خواهید، می توانید به آن ها بپیوندید و آن ها را روی پارچه ای بچینید تا شاید فردی که واقعا به دردش می خورد، آن را پیدا کند. این بازار البته به طور دائم برگذار نمی گردد و شما باید در سفرتان به مالزی و بازدید از منطقه ها تماشای کوالالامپور از محلی ها سراغ آن را در صورت موجود بگیرید.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت

به "تفریحات رایگان در کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات رایگان در کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید