جزئیات افتتاح 5 ایستگاه تازه متروی تهران

به گزارش موسیقی با امیر، صبح امروز 5 ایستگاه مترو در خطوط 6 و 7 با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

جزئیات افتتاح 5 ایستگاه تازه متروی تهران

به گزارش ایسنا، قرار است تا ساعاتی دیگر 5 ایستگاه مترو افتتاح گردد، از این 5 ایستگاه تازه التاسیس 4 ایستگاه در خط 6 مترو واقع شده است؛ چراکه در این خط تا به امروز با 13 ایستگاه در قالب 17 کیلومتر مسیر به شهروندان مرکز سرویس دهی نموده و حالا با افتتاح 4 ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و خیابان کارگر، عملاً 17 ایستگاه و 27 کیلومتر مسیر از محدوده دولت آباد تا بزرگراه شهید ستاری به صورت یکپارچه در خدمت مسافران شبکه مترو قرار خواهد گرفت.

با افزایش تعداد ایستگاه های خط 6 به 17 ایستگاه، امکان تبادل سفر مسافران این خط با سایر خطوط در 5 ایستگاه شامل ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر (خط یک)، ایستگاه میدان امام حسین (ع) (خط 2)، ایستگاه میدان حضرت ولیعصر (عج) (خط 3)، ایستگاه میدان شهدا (خط 4) و ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس (خط 7) فراهم خواهد شد.

گفتنی است که خط 6 متروی تهران از شمال غرب مرکز تا جنوب شرقی آن امتداد دارد و امکان دسترسی مسافران این خط به میادین و اماکن مهم شهری را مهیا می سازد. این میادین و اماکن عبارتند از کوی نصر، کوی دانشگاه، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر (عج)، میدان شهدای هفتم تیر، میدان سپاه، میدان امام حسین (ع)، میدان شهدا، میدان خراسان و میدان قدس دولت آباد.

به موجب افتتاح 4 ایستگاه تازه و 10 کیلومتر مسیر تونلی در خط 6 متروی تهران، در واقع 9 منطقه مرکز شامل منطقه ها 15،14،13،12،7،6،5،2و 20 تحت پوشش شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری قرار می گیرد.

بعلاوه امروز افتتاح ایستگاه دادمان در خط 7 متروی تهران و نیز ورودی سوم ایستگاه شهدای مدافعان سلامت، بخش دیگری از افتتاح های امروز خواهد بود.

منبع: فرارو

به "جزئیات افتتاح 5 ایستگاه تازه متروی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افتتاح 5 ایستگاه تازه متروی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید