درگیری معترضان با نیروهای امنیتی لبنان در سالروز اعتراضات این کشور

به گزارش موسیقی با امیر، منابع از وقوع درگیری های شدید میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی حین تلاش معترضان برای ورود به مقر مجلس خبر دادند.

درگیری معترضان با نیروهای امنیتی لبنان در سالروز اعتراضات این کشور

به نقل از روزنامه رأی الیوم، معترضان در اولین سالروز انقلاب 17 اکتبر در مرکز بیروت تجمع کرده و به سمت مقر مجلس سنگ پرتاب کردند. آن ها برای ورود به مجلس تلاش کردند.

نیروهای امنیتی نیز با گاز اشک آور مانع از ورود معترضان به داخل مجلس شدند و آن ها را از مرکز بیروت دور کردند.

فعالان جنبش مردمی لبنان ظهر شنبه تظاهراتی را در خیابان های بیروت به سمت بندر بیروت برگزار کردند. فعالان از مناطق مختلف لبنان از شمال، شرق و جنوب با در دست داشتن پرچم های لبنان، پلاکاردها و بلندگوهایی در اولین سالروز انقلاب 17 اکتبر شرکت کردند.

فعالان از میدان شهدا به سمت وزارت کشور، بانک مرکزی لبنان و مقر مجلس حرکت کردند. آن ها در بندر بیروت تجمع کرده و شعله انقلاب را به عنوان نماد و یادبود قربانیان انفجار بندر بیروت برافروختند.

معترضان همچنین از مسئولان سیاسی لبنان به شدت انتقاد کرده و از شهروندان خواستند به خیابان ها بیایند. آن ها بر خواسته های خود درباره دولت مستقل و برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام، انجام اصلاحات، محاکمه فاسدان و سارقان و استرداد اموال به غارت رفته و محاکمه عاملان انفجار بندر بیروت تأکید کردند.

شرکت کنندگان تأکید کردند که مقامات سیاسی را محاکمه خواهند کرد و تا قبل از سقوط نظام حاکم دست برنخواهند داشت.

فعالان خواهان دولت مدنی و استعفای رئیس بانک مرکزی لبنان شدند.

لبنان از سال 2019 شاهد بحران های پیاپی است. شیوع کرونا و انفجار بندر بیروت نیز بحران اقتصادی در این کشور را افزایش داده است. بحران های پیاپی در لبنان باعث استعفای دولت شد و تا به امروز گروه های سیاسی نتوانسته اند به توافقی درباره تشکیل دولت دست یابند.

جمعه نیز یان کوبیش، هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لبنان گفت: نیازهای مشروع لبنانی ها طی یک سال وحشتناک برآورده نشد و به طور کلی به فراموشی سپرده شد. مقامات سیاسی بارها به اجرای این اصلاحات تعهد دادند اما به آن عمل نکردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "درگیری معترضان با نیروهای امنیتی لبنان در سالروز اعتراضات این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری معترضان با نیروهای امنیتی لبنان در سالروز اعتراضات این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید