رسول پناه: گل محمدی صاحب سبک است و ژن مربیگری دارد، بازیکنان نو به 3 علت زود در پرسپولیس جا افتادند

به گزارش موسیقی با امیر، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: گل محمدی ژن مربیگری دارد و در کارش صاحب سبک است.

رسول پناه: گل محمدی صاحب سبک است و ژن مربیگری دارد، بازیکنان نو به 3 علت زود در پرسپولیس جا افتادند

به گزارش موسیقی با امیر و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه ضمن تبریک برد مقتدرانه تیم پرسپولیس مقابل پاختاکور و صعود به جمع چهار تیم انتهای لیگ قهرمانان آسیا، به تمجید از یحیی گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس پرداخت و گفت: صعود پرسپولیس به جمع چهارتیم برتر آسیا و برد مقابل پاختاکور را تبریک می گوییم. مبارک همه طرفداران پرسپولیس باشد که عاشقانه تیم محبوب خود را حمایت می نمایند. در سالگرد درگذشت مرحوم جعفرکاشانی و زنده یاد هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس روح این دو عزیزهم شاد شد. قطعا همه بچه های تیم به یاد این دو مرحوم بودند و برترین نمایش خود را ارائه دادند. واقعا هم خوشحالیم که تیم ما مقابل تیم قدرتمند پاختاکور خیلی خوب بازی کرد و نتیجه اش را هم دید. بازی مقابل چنین تیم هایی همواره سخت و سخت است اما همان طور که قبل از بازی هم گفته بودم یحیی گل محمدی و شاگردانش مرد روزهای سخت هستند. این پرسپولیس نشان داد پرچمدار فوتبال ایران در آسیاست و با این پیروزی ها خیلی چیزها ثابت شد.

وی در پاسخ به این سوال که اخراج جلال الدین ماشاریپوف بازیکن تیم پاختاکور چقدر در رقم خوردن این نتیجه مؤثر بود؟، گفت: به جرأت می گویم تیم غیرتمند پرسپولیس می توانست پاختاکور 11 نفره را هم ببرد، همانطور که تیم السد قطر، میزبان بازی ها را هم شکست دادیم. آن صحنه و خطای وحشتناک هافبک ازبک مستحق کارت قرمز بود. خدا خیلی به کمال کامیابی نیا رحم کرد. وقتی تصاویر آهسته تلویزیونی این خطا را دیدم واقعا خدا را شکر کردم که پای هافبک جنگنده و زحمتکش ما نشکست.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه یکی از اتفاقات قابل توجه قبل از این دیدارپاک شدن کارت قرمز سیامک نعمتی بود، شرح داد: جا دارد از افشین پیروانی، امیرعلی حسینی روابط بین الملل باشگاه و همین طور فدراسیون فوتبال تشکر کنم. من قبلا انتقاداتی هم از فدراسیون فوتبال داشتم اما وقتی کار خوبی هم انجام می گردد باید گفت. ما بلافاصله پس از انتها بازی با السد به اشتباه داوری در اخراج سیامک نعمتی به صورت کتبی اعتراض و آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم. با توجه به اینکه پیش تر کارت قرمز مهدی بن عطیه مدافع الدحیل قطر در بازی با ما پاک شده بود، تقاضا کردیم در خصوص سیامک نعمتی و اخراج بی علت این بازیکن خوب پرسپولیس تنو نظر گردد.

رسول پناه اضافه نمود: جا دارد از برخورد عادلانه AFC با کارت قرمز اشتباه سیامک نعمتی تشکر و قدردانی کنیم. باز هم تکرار می کنم وقتی تبعیضی می بینیم و انتقاد می کنیم، وظیفه داریم درصورت کار درست و عادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم آن را بازگو نموده و تشکر کنیم. انتظارمی رود کنفدراسیون فوتبال آسیا به اسم متولی اصلی فوتبال این قاره پهناور، همواره چنین سیاستی در پیش بگیرد و همه تیم ها چه ملی و چه باشگاهی را به یک چشم نگاه کند.

افشین پیروانی در مصاحبه ای پس از بازی با پاختاکور گفت که بازیکنی با گریه و اشک می گفت می خواهم پیراهن پرسپولیس را بپوشم! شما درجریان این موضوع بودید؟ وی در واکنش به طرح این سوال گفت: افشین پیروانی عین حقیقت را گفته است و ما بازیکنانی در تیم داریم و نفراتی در جابجایی خریدیم که عاشق پیراهن قرمز پرسپولیس هستند. این بچه ها به عشق پرسپولیس، طرفدارانش و یحیی گل محمدی قید پیشنهادات وسوسه انگیز و چند برابری دیگر تیم ها را زدند تا این پیراهن را بپوشند اما بد نیست اشاره کنم ما جابجایی را به خواست سرمربی باهوش خودمان خیلی زود آغاز و زود هم تمام کردیم. حالا خوشحالیم که آن اقدامات نتیجه داده است.

وی در خصوص اینکه چرا 7 خرید خود را سریع انجام داده و در این راه با چه مشکلاتی روبرو شده است، بیان نمود: ما پس از گفت و گو و جلسه با سرمربی تیم چنین تصمیمی گرفتیم. علیرضا بیرانوند از تیم جدا شده بود و مهدی ترابی هم قصد ماندن نداشت. علی علیپور هم که همه می دانید از قبل تصمیم خودش را گرفته بود و از طرفی بازی های لیگ قهرمانان آسیا در پیش بود. نمی توانستیم دست روی دست بگذاریم و خواست یحیی گل محمدی هم همین بود. با چند بازیکن براساس فهرست سرمربی تیم مذاکره کردیم و توانستیم 7 بازیکن نو بخریم. نکته ای هم که در حین مذاکره با بازیکنان بنده و آقایان رغبتی و پیروانی مد نظر داشتیم پرسپولیسی بودن آنها بود. خیلی روی این مسئله دقیق بودیم و از لا به لای صحبت های بازیکنان متوجه این موضوع می شدیم. خدا را شکر که توانستیم در جابجایی خریدهایی انجام دهیم که این روزها در آسیا همراه با بازیکنان متعصب قدیمی سرافرازی می نمایند. البته خیلی هم اذیت شدیم و حرف شنیدیم اما تسلیم نشدیم و توجهی به حاشیه ها نکردیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه بازیکنان نو خیلی زود در ترکیب تیم جا افتادند هم یادآور شد: این اتفاق خوب سه علت روشن دارد. اول قدرت ریسک پذیری یحیی گل محمدی است. او ژن مربیگری دارد و در کارش صاحب سبک است. سرمربی ما واقعا ریسک بزرگی کرد که از 5 بازیکن نو درترکیب اصلی تیمش استفاده کرد و 2 بازیکن تازه وارد دیگر را هم به اسم تعویضی به کار گرفت. تغییر حدود 50 درصد ترکیب تیم قهرمان لیگ برتر شهامت زیادی می خواهد که سرمربی ما داشت. علت دوم یاری بازیکنان قدیمی پرسپولیس به جا افتادن نفرات نو در تیم بوده است. این روحیه حرفه ای و وحدت تیمی عاملی شد که بازیکنان تازه وارد خیلی زودتر از حد تصور در تیم جا بیفتند. نکته بعدی هم به توانایی و استعداد خود این بازیکنان مربوط می گردد . این بازیکنان نشان داده اند مثل نفرات قدیمی لایق و شایسته پوشیدن پیراهن پرسپولیس هستند.

رسول پناه در انتها گفت: من به اسم عضو کوچک خانواده پرسپولیس به داشتن این بازیکنان افتخار می کنم که با پای شکسته یا مصدومیت، سه روز یک بار بازی می نمایند و پرچم فوتبال ایران را در قاره آسیا بالا می برند. این از هر چیزی با ارزش تر است. منِ رسول پناه گاهی به علت بعضی کمبودها یا محدودیت منابع اقتصادی شرمسار این بچه ها می شوم ولی مربیان و بازیکنان پرسپولیس با درک بالا و غیرتی مثال زدنی فقط به موفقیت فکر می نمایند و با حاشیه و حاشیه سازی بیگانه هستند. بار دیگر وظیفه خودم می دانم از مربیان و بازیکنان پرسپولیس تشکر خالصانه ای داشته باشم و از زحمات آنها قدردانی کنم. و یک بازی سخت دیگر مقابل النصر عربستان در نیمه نهایی در پیش است. بله، النصرعربستان هم ازجمله تیم های قوی و خوب این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست. ما فقط یک قدم دیگر تا تاریخ سازی و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان فاصله داریم و با این کادرفنی و بازیکنان با تعصب، جنگنده و پرتلاش، امید زیادی وجود دارد که النصر را هم پشت سربگذاریم. پرسپولیس، قهرمان و تنها نماینده به جامانده ایران در این رقابت هاست که انشالله با دعای طرفداران پرشمارش فینال غرب آسیا را با موفقیت پشت سرگذاشته و به فینال مسابقات راه پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسول پناه: گل محمدی صاحب سبک است و ژن مربیگری دارد، بازیکنان نو به 3 علت زود در پرسپولیس جا افتادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: گل محمدی صاحب سبک است و ژن مربیگری دارد، بازیکنان نو به 3 علت زود در پرسپولیس جا افتادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید