زیباترین جزیره جهان؛ همه چیز درباره جزیره سانتورینی یونان

به گزارش موسیقی با امیر، جزیره زیبای سانتورینی یا ترا در 200 کیلومتری کشور یونان و وسط دریای اژه قرار گرفته است. این جزیره به علت موقعیت خاص و بعلاوه رنگ سفید خانه هایش معروف شده است. وسعت جزیره سانتورینی 74 کیلومتر مربع است که جزیره کرت نیز در 10 مایلی جنوب آن قرار گرفته است.

زیباترین جزیره جهان؛ همه چیز درباره جزیره سانتورینی یونان

به گزارش فرادید، در مرکز جزیره سانتورینی شهر تیرا یا فیرا قرار گرفته که شامل 13 روستا است. بسیاری از این روستاها هنوز سبک سنتی زندگی و معماری ویژه خود را حفظ نموده اند که همین نوعی جاذبه گردشگری محسوب می شود. رفت و آمد از این جزیره با کشتی به سمت جزیره کرت و جزیره های دیگر انجام می شود. یک فرودگاه بین المللی نیز در این جزیره تاسیس شده است. بعضی عقیده دارند که ترا همان شهر افسانه ای گمشده آتلانتیس است. انفجار آتفشان باعث شد گودال بزرگی وسط جزیره به وجود بیاید و این گودال بعدها وقتی آب های دریای اﮋه به درون آن راه پیدا کرد، به یک خلیج بسیار زیبا تبدیل شد.

یکی از دلایل زیبایی جزیره سانتورینی روستاهایی است که در طول زمان روی لبه های تیز آتشفشان های بلند این جزیره ساخته شد. این خانه های زیبا در کنار مناظری شگفت از تخته سنگ های صاف و خلیج آبی منظره بسیار زیبایی به جزیره سانتورینی می بخشد که همه گردشگران را شیفته خود می نماید.

درباره آب و هوای جزیره سانتورینی باید گفت که این جزیره در تابستان آب و هوای بسیار گرم و خشکی دارد؛ بنابراین برای سفر به این جزیره دو فصل بهار و پاییز مناسب تر است. در فصل زمستان هوای جزیره کمی مرطوب می شود و معمولا هتل ها و مغازه ها بسته هستند.

دیدنی های جزیره سانتورینی

فیرا (Firá) یا ثیرا (Thíra) مرکز جزیره سانتورینی است که دارای خانه های سفید، کوچه های پیچ در پیچ با راه پله های زیبا و کلیساهایی با گنبد آبی است. این خانه ها معمولا سکونتگاه دائم نیستند و بیشتر به گردشگران اجاره داده می شوند.

کوه آتشفشان

قدمت این کوه آتشفشان به 3600 سال پیش می رسد. شکل امروزی جزیره سانتورینی متاثر از این آتشفشان و فعالیت آن در گذشته است که وجود سنگ ریزه ها و ماسه های سیاه در سراسر جزیره، فعالیت این کوه آتفشفانی در زمان های دور را تایید می نماید.

فانوس دریایی

این فانوس جزء یکی از اولین فانوس های دریایی یونان است که ساخت آن به سال 1892 باز می شود. ساخت این فانوس در طول جنگ جهانی دوم متوقف شد؛ اما از سال 1945 و انتها جنگ دوباره آغاز به کار کرد. این فانوس دریایی در ارتفاع ده متری از دریا قرار گرفته است.

اویا

اویا (OIA) نام شهری کوچک و بسیار زیبا در شمال سانتورینی است که در 12 کیلومتری ساحل فیرا قرار گرفته است. مهم ترین منطقه گردشگری جزیره نیز همین شهر اویاست که محل قرار گرفتن هتل ها و هتل بوتیک های گران قیمت سانتورینی است که اقامتگاه های لوکس و لاکچری با استخرهای طبقاتی وجود دارد.

ساحل قرمز

این ساحل در نزدیکی آکروتیری و درست در زیر دیواره صخره دهانه آتشفشانی جزیره واقع شده است. صخره های قرمز این ساحل در کنار ساختمان های سفید و گنبدهای آبی منظره شگفت انگیزی را در این جزیره خلق می نماید.

ثرا

ثرا مجموعه ای از خرابه های معابد هلنیستی و به جای مانده ساختمان های روم باستان است که در ساحل جنوب شرقی سانتورینی قرار گرفته است.

موزه

موزه باستان شناسی فیرا محل نگهداری تمام وسایل به دست آمده از عهد باستان در جزیره است. در این موزه می توانید آثاری را ببینید که فقط به جزیره سانتورینی تعلق دارند و بیشتر آن ها شامل آثار کشف شده از ثرای باستان، دوران های دوری، هلنیستی، روم و بیزانس است.

صومعه الیاس نبی

صومعه الیاس نبی در مرتفع ترین بخش جزیره ساخته شده است. حکاکی های نمادین و باشکوه در کنار موزه ای که محل نگهداری از تاج و عصای مخصوص اسقف گریگوری پنجم است، مهم ترین بخش های بازدید این صومعه است. بعلاوه در این صومعه یک کتابخانه به همراه آرشیوهای رهبانی و یک آشپزخانه نیز وجود دارد.

پیرگوس

این شهر قبل از فیرا مرکز جزیره بود که به خانه هایی سفید با معماری سیکلادی معروف است. در اطراف این شهر خرابه های قلعه ای از قرون وسطا بر بالای تپه ای واقع شده است. در این شهر تاسیسات گردشگری مانند رستوران و هتل نیز وجود دارد و می توانید یک اقامت متفاوت را در دل خرابه های این شهر داشته باشید.

ساحل پریسا

پریسا زیباترین ساحل این جزیره است که به علت قرار گرفتن در مجاورت روستای پریسا به این نام مشهور شده است. این ساحل دارای مناظری زیبا از ماسه های سیاه رنگ است که با گدازه های آتشفشانی ترکیب شده اند. در این ساحل درختان گز، کافه ها و رستوران هایی با غذاهای دریایی موجود است.

خلیج آمودی

در خلیج آمودی می توانید قایق های ماهیگیری رنگارنگ، صخره های قرمز و منظرهی از شهر اویا را مشاهده کنید. در تابستان قایق ها و تورهای یک روزه از آمودی به تیراسیا می روند که می توانید یکی از مسافران آن باشید.

هتل ها

در این جزیره کوچک ده ها هتل، مسافرخانه، هتل آپارتمان و هتل بوتیک وجود دارد که معمولا دارای قیمت مناسب و امکانات مطلوبی هستند.

منبع: فرارو

به "زیباترین جزیره جهان؛ همه چیز درباره جزیره سانتورینی یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جزیره جهان؛ همه چیز درباره جزیره سانتورینی یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید