سیم کارت شاد چه مزیتی برای دانش آموزان دارد؟

به گزارش موسیقی با امیر، مسوول شبکه آموزشی دانش آموزی شاد گفت: سیم کارت شاد تنها قابلیت ورود به شبکه شاد را برای دانش آموزان مهیا می نماید؛ از این رو امنیت آنها در استفاده از شبکه مجازی در حین آموزش حفظ می گردد.

سیم کارت شاد چه مزیتی برای دانش آموزان دارد؟

ایرنا: سید حسن الحسینی روز یکشنبه درباره امنیت دانش آموزان در استفاده از شبکه شاد و آموزش مجازی گفت: در واقع امنیت شبکه شاد را در دو بخش زیرساختی و امنیت کاربران می توان در نظر گرفت که در این خصوص برای متولیان فضای مجازی کشور حفظ امنیت کل شبکه در اولویت واقع شده است.

وی اضافه نمود: یک بخش دیگر امنیت کاربران از جمله دانش آموزان و معلمان است که برای این افراد هم در این بخش سیم کارت دانش آموزی تعریف شده است که سیم کارت فقط در شبکه شاد فعال می گردد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه کاربران شبکه شاد دارای هویت هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه افراد با هویت خود به شبکه شاد وارد می شوند، اصولا تخلف به حداقل خود می رسد.

الحسینی یادآور شد: امنیت کاربران در شبکه شاد حفظ می گردد، به طوری که غیر از افراد شناسایی شده نمی توانند به این اپلیکیشن و محتوای آن دسترسی پیدا نمایند، از این رو یک فضای ایمن برای پیشبرد اهداف و تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه باید در پیشبرد امر آموزش در موضوع آموزش مجازی اهتمام گردد، گفت: دانش آموزان با تهیه و استفاده از سیم کارت شاد می توانند به شبکه شاد وارد شوند و از آسیب های فضای مجازی در امان باشند.

جامعه هدف سیم کارت شاد، دانش آموزان هستند

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: سیم کارت شاد قرار است در اختیار همه مخاطبان شاد قرار گیرد، اما با توجه به اینکه قرار نیست معلمان تنها از اپلیکیشن شاد استفاده نمایند و محدودیتی برای استفاده از فضای مجازی ندارند، جامعه هدف در این موضوع دانش آموزان هستند.

الحسینی عنوان نمود: این سیم کارت قرار است از امروز در میان دانش آموزان عرضه گردد، چگونگی توزیع این سیم کارت ها را اپراتورها باید اعلام نمایند.

وی اضافه نمود: اپراتور همراه اول تا به امروز اعلام نموده که این سیم کارت ها به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وزیر ارتباطات با شروع سال تحصیلی جدید، در چند استوری راه حلهای درست برای نظارت والدین بر آموزش مجازی و استفاده دانش آموزان از اینترنت را تشریح کرد.

محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود نوشت: اگر فرزند شما از تبلت یا گوشی هوشمند اندروید استفاده می نماید، ساده ترین کار برای مدیریت دسترسی و نظارت بر کودک در فضای مجازی، استفاده از ابزار google family link است.

وزیر ارتباطات تشریح کرد: اگر هنوز ابزاری برای فرزند خود تهیه ننموده اید، یا علاقمند به گره گشایی احتیاجمندان و خرید تبلت برای آن ها هستید، توصیه می کنم از تبلت های ایرانی انارستان خرید کنید. انارستان تمام ابزارهای مدیریت والدین را دارد و مطابق فرهنگ ایرانی - اسلامی برای احتیاج بچه ها ساخته شده است.

سیم کارت مخصوص تهیه کنید

او با بیان این که اگر فرصت کافی برای کار کردن با ابزارهای گفته شده ندارید و علاقمند هستید این کار را دولت برای شما انجام دهد، چند راه حل پیش روی شماست، اضافه نمود: اول اینکه اپراتورها سیم کارت های خاص بچه ها ارائه می دهند. مثلا همراه اول سیم کارت انارستان را مدت ها قبل ارائه نموده است و ایرانسل نیز محصول مشابهی دارد. دسترسی به اینترنت در این سیم کارت ها صرفا بر اساس یک لیست سفید صورت می گیرد.

اپراتورها بسته اختصاصی آموزش مجازی تعریف نمایند

جهرمی اعلام کرد: اگر فرزند شما از سیم کارت والدین برای آموزش مجازی استفاده می نماید، ما دو راه حل را برای اجرا به اپراتورها ابلاغ کردیم که باید سریعا آن ها را اجرایی و اطلاع رسانی نمایند. اول این که یک بسته اختصاصی شاد تعریف نمایند. زمانی که این بسته روی سیم کارت فعال گردد، دسترسی به اینترنت صرفا برای یک سری از سایت های تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است.

وی توضیح داد: اگر از گوشی، هم زمان هم کودک و هم والدین استفاده می نمایند، اپراتورها موظف شده اند با تعریف یک کد دستوری ستاره مربع، امکان جا به جایی بسته فعال را فراهم نمایند. به عبارتی تا گوشی در اختیار کودک است، بسته شاد و زمانی که در اختیار والدین است، بسته عادی فعال باشد.

جهرمی در ادامه گفت: شرکت های اینترنت خانگی نیز موظف شده اند، بسته شاد را تعریف و امکان فعال سازی یا غیر فعال سازی را فراهم نمایند. بنابراین سیم کارتی تحت عنوان سیم کارت شاد توزیع نخواهد شد و مراقب سو استفاده و تماس های تلفنی کلاهبرداران برای فروش سیم کارت، تحت این نام ها باشید.

استفاده از شبکه شاد رایگان است

او درباره هزینه بسته های اینترنتی که توسط اپراتورها فراهم خواهد شد، گفت: در یک کار فشرده، تمام مدارس کشور به اینترنت پر سرعت و شبکه ملی اطلاعات به صورت رایگان متصل شده اند. بنابراین در زمان حضور در مدرسه، استفاده از شبکه برای شما رایگان خواهد بود. البته ارائه بسته هایی شبیه آن چه در فروردین تقدیم کردیم هم در دستور کار است که اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جهرمی ادامه داد: به تمامی اپراتورها ابلاغ کردیم که استفاده از شبکه دانش آموزش شاد برای همه شما رایگان خواهد بود، اما ممکن است مدارس از سایر ابزارها هم برای یک آموزش مجازی بهره بگیرند. به زودی بسته ویژه دانش آموزان هم برای همه آن ها تعریف و ارائه خواهیم کرد. علی الحساب شاد رایگان است.

منبع: توریسم آنلاین

به "سیم کارت شاد چه مزیتی برای دانش آموزان دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت شاد چه مزیتی برای دانش آموزان دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید