فعالیت 24 ساعته گرمخانه ها در روزهای سرد مرکز، استقرار اتوبوس درمیادین اصلی تهران برای معتادان

به گزارش موسیقی با امیر، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت 24 ساعته گرمخانه های شهرداری تهران در روز های سرد مرکز خبر داد.

فعالیت 24 ساعته گرمخانه ها در روزهای سرد مرکز، استقرار اتوبوس درمیادین اصلی تهران برای معتادان

به گزارش ایسنا، احمد احمدی صدر در حاشیه بازدید شبانه از گرمخانه های سیار تهران، در مورد اقدامات این سازمان در شب های سرد و برفی مرکز با تاکید بر اینکه خدمات شهرداری تهران فقط به معتادان نیست، بلکه افراد بی خانمان، کارگران و افراد بی سرپناه و در راه مانده نیز از این خدمات بهره می برند، افزود: همزمان با کاهش دمای تهران در فصل پاییز، اقدامات این سازمان نیز برای ارائه خدمات بهتر به افراد بی خانمان آغاز شد، بگونه ای که نسبت به سال قبل تعداد خودرو های گشت را به بیش از دو برابر رساندیم و نسبت به سال گذشته که تنها 15 دستگاه خودروی گشت فعال بودند، امسال به 40 خودروی گشت زنی رسیده است.

وی با بیان اینکه گرمخانه های شهرداری تهران به صورت 24 ساعته آماده خدمات دهی رایگان به افراد بی خانمان هستند، ادامه داد: از آن جایی که معتادان متجاهر در این مدت جمع آوری و در 9 مرکز یاورشهر اسکان داده شده اند، حدود 30 الی 50 درصد به ظرفیت گرمخانه ها اضافه شده است، چراکه دیگر معتادان متجاهر به گرمخانه ها نمی آیند و در مراکز ماده 16 پذیرش می شوند.

احمدی صدر اظهار کرد: مجموعا گرمخانه های شهرداری تهران، توان پذیرش شبانه 2000 تا 2500 نفر از افراد بی خانمان و در راه مانده را دارند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در میادین اصلی شهر که تجمع معتادان در آن زیاد است، اقدام به استقرار گرمخانه های سیار کرده ایم، افزود: از آنجایی که برخی معتادان مایل به حضور در گرمخانه ها نیستند، سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی نسبت به استقرار چند دستگاه اتوبوس در میادین اقدام کرده تا این معتاد ها به جای گرمخانه در این اتوبوس ها مستقر شوند. بخاری این اتوبوس ها روشن است و به افرادی که به داخل اتوبوس پناه می آورند، پتو و یک وعده غذا داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه این گرمخانه های سیار، اتوبوس هایی هستند که در خطوط اتوبوسرانی شهر تهران فعال نبوده و اساسا امکان تردد در خطوط را نیز ندارند، در پاسخ به این سوال که چرا برخی معتادان به گرمخانه نمی آیند؟ افزود: برخی معتادان مایل هستند که در نزدیکی پاتوق خود بمانند و از آنجایی که در هنگام پذیرش معتادان در گرمخانه، به آن ها اجازه داده نمی شود که وسایل خود را ببرند، پس برخی معتادان ترجیح می دهند حتی به قیمت تحمل هوای سرد به گرمخانه نیایند که ما گرمخانه سیار را برای آن ها فراهم کرده ایم.

منبع: فرارو

به "فعالیت 24 ساعته گرمخانه ها در روزهای سرد مرکز، استقرار اتوبوس درمیادین اصلی تهران برای معتادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 24 ساعته گرمخانه ها در روزهای سرد مرکز، استقرار اتوبوس درمیادین اصلی تهران برای معتادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید