مو های زائد بدن را لیزر نکنید!

به گزارش موسیقی با امیر، مو های زائد بدن معضلی است که تمام افراد در طول زندگی آن را تجربه می نمایند. طی سال های گذشته روش های مختلفی برای حذف آن ها ابداع شده که تازه ترین آن ها استفاده از لیزر برای حذف این مو های دردسرساز است.

مو های زائد بدن را لیزر نکنید!

استفاده از لیزر طی چند جلسه موجب حذف دائمی مو های زائد می گردد، بنابراین استقبال از این شیوه برای از بین بردن مو های زائد روز به روز درحال افزایش است.

بسیاری از متخصصان پوست و مو بر غیرسرطان زا بودن استفاده از لیزر برای از بین بردن مو های زائد تاکید داشته و آن را روشی بی خطری می دانند، اما سوالی که این میان به فکر می رسد این است که اگر این مو ها زائد هستند چرا وجود دارند و چرا در تمام بدن افراد رویش دارند که حالا مجبور شویم در پی راهی برای حذف دائمی آن ها بگردیم. سوالی که متخصصان طب سنتی به آن پاسخ داده و رویش این مو ها را راهی برای دفع مواد زائد درون بدن می دانند و از بین بردن دائمی آن ها را به هیچ عنوان توصیه نمی نمایند.

دکتر زهرا جعفری متخصص طب سنتی در این باره با اشاره به فواید رشد مو بر روی بدن، گفت: رشد مو های زائد در حقیقت راهی برای دفع مواد زائد است.

وی اضافه کرد: ضخیم شدن مو های بدن هم به واسطه اجماع مواد زائد در بدن است و یا بعضی اختلالات هورمونی را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به این مسئله اصلا لیزر مو های بدن و از بین بردن دائمی آن ها توصیه نمی گردد، چرا که این کار مانند این است که منافذ خروج مواد زائد بدن مسدود گردد.

جعفری گفت: با مسدود شدن منافذ خروج مواد زائد، این مواد در بدن تجمع یافته و قطعا برای بدن مضر خواهند بود.

این متخصص طب سنتی گفت: در طب سنتی برای از بین بردن مو های زائد، اصلاح آن ها توصیه می گردد تا ضمن برداشتن مو های زائد رویش مجدد آن ها ادامه یابد.

جعفری گفت: در مورد افرادی که مو های ضخیم دارند هم این افراد باید اول شرایط هورمونی و شرایط تخمدان ها و ... را آنالیز نموده و بعد به فکر لیزر مو های زائد باشند.

این متخصص طب سنتی گفت: استفاده از لیزر تنها در مواردی که فرد ناچار است، مانند مو های ضخیم و زائد صورت مجاز است و به هیچ عنوان نباید اقدام به لیزر کل بدن کرد.

منبع: فرارو

به "مو های زائد بدن را لیزر نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مو های زائد بدن را لیزر نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید