نسخه نهایی iOS 14.5 منتشر شد

به گزارش موسیقی با امیر، اپل بالاخره نسخه نهایی iOS 14.5 را منتشر کرد. بدون شک انجام این کار توسط اپل باعث شادمان شدن هواداران این برند خواهد شد. بعد از نصب این نسخه بر روی آیفون های پشتیبانی نماینده از آن، کاربران در زمان پوشیدن ماسک می توانند با استفاده از اپل واچ قفل آیفون خود را باز نمایند.

نسخه نهایی iOS 14.5 منتشر شد

انجام این کار و اضافه شدن این قابلیت به آیفون باعث می گردد که کاربران در زمان استفاده از ماسک برای باز کردن قفل آیفون خود راحت تر باشند. بعد از باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ، کاربران بازخورد لمسی را دریافت می نمایند که نشان دهنده این موضوع است که قفل آیفون با روشی غیر از استفاده از قابلیت تشخیص چهره Face ID، باز شده است.

برای اطلاع باید بگوییم که کاربران می توانند از این قابلیت جدید برای باز کردن قفل آیفون X و مدل های جدید تر از آن استفاده نمایند. البته گفتن این نکته هم لازم است که برای استفاده از این قابلیت کاربران باید از اپل واچ سری 3 و نسخه های جدید تر از آن استفاده نمایند. بدون شک وجود این قابلیت در این نسخه از سیستم عامل iOS باعث شده است که کاربران بی صبرانه منتظر عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل توسط اپل باشند.

این نسخه از سیستم عامل iOS همچنین دارای قابلیتی به نام App Tracking Transparency است که به کاربران به صورت پیش فرض اجازه می دهد تا جلویی ردیابی شدن توسط اپ های شخص ثالث به منظور مشاهده تبلیغات هدفمند آنلاین را بگیرند.

به عنوان نمونه اگر یک کاربر به اپی اجازه ردیابی او به منظور نمایش تبلیغات هدفمند را ندهد، این اپ دیگر نمی تواند در زمان استفاده کاربر از اینترنت و گشتن در آن، آن فرد را ردیابی نمایند و به جمع آوری اطلاعات شخصی آن فرد بپردازد. انتظار می رود که حداقل یک سوم کاربران آیفون از این قابلیت برای جلوگیری از ردیابی شدن توسط اپ های مختلف استفاده نمایند.

همچنین باید گفت که دستیار صوتی سیری هم در این به روزرسانی تغییراتی را نموده است و کاربران اکنون می توانند که صدا های طبیعی تری را برای این دستیار در زمان راه اندازی آیفون خود انتخاب نمایند. این دستیار صوتی همچنین از تماس های گروهی FaceTime پشتیبانی می نماید و می تواند برقراری تماس را به وسیله ایرپادز و هدفون های بیتس به کاربران اطلاع دهد و در مواقع لازم با مخاطبین در نظر گرفته شده تماس اورژانسی برقرار کند.

از دیگر ویژگی های جدید این نسخه از سیستم عامل iOS می توان به ایموجی های جدید و توانایی کاربران برای گزارش حادثه، خطرات جاده ای یا دوربین کنترل سرعت به وسیله سیری موجود بر روی آیفون یا CarPlay اشاره نمود. در واقع کاربران با استفاده از سیری می توانند این اطلاعات را به اپ Map اضافه نمایند.

به عنوان نمونه کاربران می توانند بگویید که یک تصادف در جاده اتفاق افتاده است. همچنین کاربران می تواند بعد از برطرف شدن تصادف اتفاق افتاده و برطرف مشکل، این موضوع را هم اعلام نمایند. ضمناًً این نسخه از سیستم عامل iOS دارای قابلیت های جدیدی برای استفاده از ایرتگ تازه معرفی شده و تب های با طراحی جدید در اپ اپل +NEWS با قابلیت های بهبود یافته برای جست وجو است.

این نسخه از سیستم عامل iOS دارای اپ Podcats به روز شده ای است که با استفاده از آن کاربران می توانند اپیزود های دلخواه اشان را دانلود و ذخیره نمایند. این نسخه همچنین پشتیبانی از فناری ارتباطی 5G را به هر دو سیم کارت اضافه می نماید و دارای بهبود هایی است که باعث بهبود عمر باتری آیفون می گردد. ضمناًً کاربرانی که اشتراک سرویس +Fitness را تهیه نموده اند می توانند فیلم های مربوط به این سرویس را بر روی دستگاه هایی که از AirPlay 2 پشتیبانی می نمایند، استریم نمایند.

اگر آیفون شما از این نسخه جدید از سیستم عامل iOS پشتیبانی می نماید، شما می توانید با رفتن به اپ Settings و بعد General و انتخاب Software Update، این نسخه جدید از سیستم عامل iOS را بر روی آیفون خود نصب کنید.

علاوه بر نسخه نهایی iOS، اپل در روز گذشته نسخه نهایی watchOS 7.4 را هم منتشر نموده است که کاربران با نصب آن بر روی اپل واچ های پشتیبانی نماینده از آن، می توانند که از قابلیت باز شدن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ استفاده نمایند.

برای نصب این نسخه جدید بر روی اپل واچ در آیفون اپ Watch را باز کنید و سپس به قسمت My Watch بروید و سپس General و بعد Software Update را انتخاب کنید و این نسخه جدید را بر روی اپل واچ خود نصب کنید. در زمان انجام این کار اپل واچ باید در حال شارژ شدن باشد و میزان شارژ موجود در باتری آن باید به گونه ای باشد که بتواند این نسخه را بر روی اپل واچ نصب کند.

شما همچنین می توانید برای نصب watchOS 7.4 بر روی ساعت خود این کار را به طور مستقیم و از اپل واچ خود انجام دهید. برای انجام این کار در اپل واچ به قسمت General و سپس Software Update بروید و بر روی Install بزنید.

بعد از نصب این نسخه ی جدید iOS بر روی آیفونتان، قسمت جدیدی به بخش Face ID & Passcode در اپ Settings به نام Unlock with Apple Watch اضافه خواهد شد. کاربران برای باز کردن قفل آیفون خود با اپل واچ باید این گزینه را فعال نمایند.

اگر شما از آیپد هم استفاده می کنید باید بگوییم که اپل نسخه نهایی iPadOS 14.5 را منتشر نموده است و در صورت پشتیبانی آیپد شما از این نسخه، شما می توانید که این نسخه جدید را هم بر روی آیپدتان نصب کنید.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "نسخه نهایی iOS 14.5 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه نهایی iOS 14.5 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید