پرتره های نفس گیر از وحشی ترین شکارچیان آفریقا

به گزارش موسیقی با امیر، تصاویر خیره کننده نمایی نو از عظمت حیات وحش آفریقا را ارائه نموده است.

پرتره های نفس گیر از وحشی ترین شکارچیان آفریقا

به گزارش موسیقی با امیر، جیمز لوین، عکاس بریتانیایی، در منطقه ها حفاظت شده کنیا و تانزانیا سفر کرد و در آنجا پرتره های سیاه و سفید خیره نماینده ساکنان با شکوه آن ها را ثبت کرد.

جیمز از نبرد گورخر ها تا شکار شیر ها و کرگدن ها، تصاویری گرفته که قبلاً آن ها را ندیده بودیم.

عکاس بریتانیایی درباره عکس های شگفت انگیز خود گفت که چگونه با بعضی از حیواناتی که از آن ها عکس گرفته، از جمله شیری که به علت زخمی که از نیزه جنگجوی ماسایی دیده، پیوند برقرار نموده است.

تصویری دیگر دو گورخر را در حال مبارزه برای تسلط نشان می دهد که ناشی از کمبود غذا و کمبود آب است. گرد و غبار اطراف آن ها را در حالی که روی دو پا بلند ایستادند، بلند می گردد.

برای بسیاری از تصاویر، جیمز از یک دوربین از راه دور دست ساز در یک جعبه محافظ استفاده کرد که به او اجازه می داد دوربین را به سمت حیوانات حرکت دهد بدون اینکه به هیچ وجه با آن ها تداخل داشته باشد.

او گفت: پس از گذراندن سه سال استفاده کامل از دوربین از راه دور خانگی خود در یک جعبه محافظ، فرصتی را دیدم تا موفقیت را در ایجاد عکاسی صمیمی منحصر به فرد از حیوانات خطرناک به حداکثر برسانم.

جنگ گورخر ها یکی از دراماتیک ترین عکس هایی است که تا به حال گرفته ام، و من اولین کسی هستم که اعتراف می کنم که شانس زیادی در موفقیت تصویر دارد. این زیبایی کار با طبیعت است، لحظه ها دائما تغییر می نمایند و پر از شگفتی هستند.

در طول مدتی که با اسکار (شیری که به وسیله جنگجویی ماسایی زخمی شده) سپری کردم، می توانستم احترام اطرافیانش را احساس کنم. او همواره یک ماده وفادار در کنار خود داشت، از او در برابر نر های مزاحم و کفتار های تهدیدآمیز محافظت می شد و اولین کسی بود که در میان شیر ها غذا می خورد، هرچند آسیب دیدگی پایش او را از انجام بعضی کار ها ناتوان نموده بود.

جیمز گفت: فقط شیری به قدرتمندی اسکار می تواند در دنیای شیر ها چنین رفتاری به دست آورد.

هر بار که به این تصویر نگاه می کنم، به من انگیزه می دهد تا به کوشش هایم برای گرفتن عکس هایی که نمی توان دوباره گرفت ادامه دهم.

رخی از این عکس ها با فاصله کمتر از یک متر از حیوانات وحشی با لنز واید گرفته شده اند.

منبع: فرارو

به "پرتره های نفس گیر از وحشی ترین شکارچیان آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتره های نفس گیر از وحشی ترین شکارچیان آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید