پلی استور ازین پس نظرات را متناسب با نوع دستگاه شما به نمایش در می آورد

به گزارش موسیقی با امیر، یک قابلیت بسیار کاربردی که بیش از یک سال از رونمایی آن می گذرد بالاخره در حال انتشار برای پلی استور است؛ قابلیتی که با نمایش نظرات مرتبط با نوع دستگاه یک کاربر قضاوت درباره یک اپلیکیشن را بسیار آسان تر می نماید.

پلی استور ازین پس نظرات را متناسب با نوع دستگاه شما به نمایش در می آورد

برای همه ما پیش آمده که وقتی وارد پلی استور می شویم و قصد داریم اپلیکیشنی را دانلود کنیم، ابتدا نظرات را می خوانیم تا از عملکرد خوب آن اپلیکیشن مطمئن شویم. اما شاید کمتر به این نکته توجه نموده باشیم که گاهی اوقات اپلیکیشن ها در دستگاه های مختلف ممکن است عملکرد متفاوتی از خود به نمایش بگذارد. به همین دلیل یک اپلیکیشن را با خواندن نظرات دانلود می کنیم اما می بینیم که کاملا خلاف آنچه که به وسیله کاربران ادعا می شده از آب در می آید.

حال گوگل میخواهد این مشکل را با قابلیتی حل نماید که بیش از یک سال پیش رونمایی شده بود. این قابلیت در حال حاضر در حال انتشار برای پلی استور است. به لطف این قابلیت تازه، کاربران قادر خواهند بود هنگام دانلود یک اپلیکیشن یا بازی، فقط نظراتی را ببینند که مرتبط با نوع دستگاه آن هاست. یعنی نظرات کسانی که از دستگاهی مشابه دستگاه کاربر استفاده می نمایند؛ حال این دستگاه می تواند تبلت، گوشی هوشمند، گوشی تاشو، کروم بوک یا حتی اندروید اتو باشد.

با اضافه شدن این قابلیت، در بخش نظرات پلی استور یک هشدار به نمایش در می آید که به شما اطلاع می دهد این نظرات کاملا تأیید شده بوده و متناسب با نوع دستگاهی هستند که شما در حال استفاده از آن هستید. نویسنده منبع این خبر حتی به این موضوع نیز اشاره نموده که نظرات به نمایش درآمده برای اپلیکیشن یوتیوب برای او که از گلکسی S22 و دوستش که از یک گوشی تاشو استفاده می نموده کاملا متفاوت بوده است.

این قابلیت با توجه به اینکه تنوع گوشی ها و محصولات اندرویدی بسیار زیادتر از قبل شده واقعا لازم است. گاهی اوقات پیش می آید که یک اپلیکیشن در یک محصول مثل گلکسی تب S8 اولترا تجربه کاملا متفاوتی را در یک دستگاه دیگر مثل کروم بوک در اختیار کاربران قرار می دهد؛ در این حالت قاعدتا افراد باید بدانند که نظرات ثبت شده مربوط به کدام دستگاه هستند.

این قابلیت خصوصا برای دارندگان گوشی های تاشو هم اهمیت زیادی دارد چرا که این محصولات به تازگی راهی بازار شده اند و احتیاج است که کاربران آن ها بدانند آیا اپلیکیشن مد نظرشان عملکرد خوبی روی گوشی های تاشو دارد یا خیر. بعلاوه کاربران ساعت های هوشمند هم می توانند خیلی از این قابلیت سود ببرند چرا که اگر در پی یک اپلیکیشن در پلی استور باشند، قطعا سخت است بخواهند چند صد یا حتی چند هزار آنالیز را بخوانند تا در نهایت به شخصی برسند که تجربه استفاده از آن اپ را در یک ساعت هوشمند داشته است.

البته یک مشکل بزرگ در رابطه با این قابلیت وجود دارد که باید رفع گردد. طبق گفته های میشل رحمان، سردبیر ارشد ESPER، گوگل در این قابلیت، تبلت ها و گوشی های تاشو را در یک دسته قرار داده است. این یعنی دارندگان گلکسی زد فلیپ، زد فولد، سرفیس Duo و گلکسی تب S8 اولترا که به ترتیب نمایشگری 6.7، 7.6، 8.3 و 14.6 اینچی دارند، همه یک نظر مشابه را می بینند که این می تواند گاهی اوقات باعث سردرگمی کاربران در انتخاب اپلیکیشن مناسب گردد. اگرچه این موضوع در بسیاری از مواقع مشکل ساز نخواهد بود اما بهتر است گوگل در آینده این دسته ها را برای سهولت بیشتر کاربران از هم سوا کند.

توجه داشته باشید این قابلیت به صورت پیش فرض، به تفکیک نوع محصولی که در اختیار دارید نظرات را به نمایش در می آورد، نه مدل گوشی. اما می توانید در تنظیمات حتی نظراتی را بخوانید که کاربرانی با محصولی مشابه محصول شما آن را ثبت نموده اند.

گوگل بعلاوه اخیرا برای مبارزه با افرادی که نظرات مشکوکی در راستای تخریب عمدی یک اپلیکیشن یا بازی در پلی استور می نویسند یک قابلیت تازه در نظر گرفته که به موجب آن نظر کاربران تا 24 ساعت بعد از تأیید به نمایش گذاشته نمی شوند. این قابلیت به خصوص به توسعه دهندگان یاری می نماید که نظرات جعلی راجع به اپ های خود را آنالیز نمایند تا کاربران گمراه نشوند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "پلی استور ازین پس نظرات را متناسب با نوع دستگاه شما به نمایش در می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استور ازین پس نظرات را متناسب با نوع دستگاه شما به نمایش در می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید