کاهش 22 درصدی ترددها در تعطیلات عید فطر ، صدور بیش از 7 میلیون جریمه کرونایی

به گزارش موسیقی با امیر، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کاهش 22 درصدی ترددها در تعطیلات عیدفطر امسال در مقایسه با سال 99 خبر داد.

کاهش 22 درصدی ترددها در تعطیلات عید فطر ، صدور بیش از 7 میلیون جریمه کرونایی

به گزارش موسیقی با امیر، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با حضور در جمع موسیقی با امیر گفت: در مجموع در بحث جرائمی که در ارتباط با کرونا اعمال شده، تعداد جرائم اعمال شده از ابتدای شیوع کرونا در سال 99 تا کنون بیش از هفت میلیون است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، چهار میلیون و 500 هزار وسیله نقلیه نیز با تذکر پلیس از سفر انصراف دادند، گفت: همچنین بیش از 70 درصد مردم در بحث پرهیز از سفرها رعایت کردند. اما آنچه که رخ داد، مربوط به 30 درصدی است که اصرار به سفر داشتند و در ایام نوروز نیز عمدتا همین موارد بودند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: وقتی ما جرائم را تحلیل می کنیم می بینیم که برخی خودروها تا 20 بار و برخی حتی تا 100 بار به خاطر بی توجهی به محدودیت هایی کرونایی جریمه شدند که این نشان می دهد موضوع بازدارندگی جرائم در مورد این افراد وجود ندارد و متاسفانه رعایت نمی کنند.

هادیانفر به اعمال محدودیت ترددها در تعطیلات عید سعید فطر نیز اشاره کرد و گفت: میزان ترددها در ایام تعطیلات عید فطر امسال به نسبت ایام عید سعید فطر سال قبل 22درصد و نسبت به ایام عیدفطر سال 98 که خبری از کرونا در کشور نبود، 40درصد کاهش را نشان می دهد. بنابراین آنچه که تحت عنوان افزایش سفر مطرح می شود، صحت ندارد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت و ممنوعیت سفر در ایام عید سعید فطر گفت: این محدودیت ها از ساعت 14 روز 21 اردیبهشت ماه آغاز شد و تا 24 اردیبهشت ماه ادامه داشت. در این مدت پلیس راهنمایی و رانندگی با بهره گیری از 1291 دستگاه دوربین ثبت تخلف و همچنین استقرار نیرو در 2693 نقطه به همراه عوامل انتظامی حضور داشت و در مجموع 371هزار و 413 دستگاه وسیله نقلیه نیز به دلیل بی توجهی به این تذکران اعمال قانون شدند.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین

به "کاهش 22 درصدی ترددها در تعطیلات عید فطر ، صدور بیش از 7 میلیون جریمه کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 22 درصدی ترددها در تعطیلات عید فطر ، صدور بیش از 7 میلیون جریمه کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید