کشف معبد 2500ساله در ترکیه

به گزارش موسیقی با امیر، باستان شناسانی که در ترکیه مشغول کاوش بودند پیروز به کشف بقایای یک معبد باستانی الهه یونان باستان شدند.

کشف معبد 2500ساله در ترکیه

به گزارش موسیقی با امیر از ایسنا، سال هاست که گروهی از باستان شناسان مشغول کاوش در محوطه تاریخی 1600 مترمربعی واقع در غرب ترکیه هستند و این کاوش ها تا به امروز به کشف شواهد وجود 35 بنا که در دوره های مختلف تاریخی در این مکان ساخته شده منجر شده است. قدمت 16 مورد از این بناها به دوران نوسنگی یعنی حدود 4500 سال پیش از میلاد بازمی شود.

نتیجه کاوش این گروه باستان شناسی در این محوطه تاریخی که در ازمیر قرار گرفته است اخیرا به کشف بقایای یک معبد 2500 ساله منجر شده است.

معبد تاریخی متعلق به الهه یونان باستان که در این مکان کشف شده است قدمت کمتری نسبت به آثار دوران نوسنگی دارد اما یکی از مهم ترین اکتشاف های این محوطه به شمار می رود.

پروفسور الیف کوپارال استاد دانشگاه و سرپرست تیم باستان شناسی که در این محوطه تاریخی مشغول کاوش است، اظهار داشت: طی آنالیز این مکان به بقایای معبد آفرودیت که به قرن ششم پیش از میلاد تعلق دارد برخوردیم. این یک اکتشاف بسیار قابل توجه است.

به گفته کوپارال کشف مجموعه ای از بقایای بناها و شواهد تاریخی در این محوطه نشان دهنده وجود شبکه اجتماعی و مالی وسیع در این نقطه از ازمیر در سال های گذشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف معبد 2500ساله در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف معبد 2500ساله در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید