گروسی: ایران با ناظران هسته ای سازمان ملل اختلاف دارد ، مذاکرات هسته ای متوقف شده است

به گزارش موسیقی با امیر، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران با ناظران هسته ای سازمان ملل بر سر اطلاعاتی که باید ارائه دهد، اختلاف دارد.

گروسی: ایران با ناظران هسته ای سازمان ملل اختلاف دارد ، مذاکرات هسته ای متوقف شده است

به گزارش موسیقی با امیر، رافائل گروسی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (جمعه) در نشستی در رم، مرکز ایتالیا مدعی شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی ممکن است با ایران در مورد تعهداتش با این آژانس به نتیجه نرسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، او در این نشست گفت: ما باید روابط خود را به مسیر اصلی بازگردانیم.

گروسی در ادامه تأکید کرد که او هنوز امیدوار است که تهران به برخی از سوال ها و موارد مبهم در برخی فعالیت های هسته ای خود پاسخ دهد.

رافائل گروسی در ادامه سخنان خود گفت که این طور به نظر می رسد که مذاکرات هسته ای با ایران متوقف شده و آن شتاب لازم را ندارد.

وی در مورد اعلام رسمی مقامات کشورمان مبنی بر آغاز غنی سازی اورانیوم با خلوص 60 درصد در نیروگاه اتمی فردو اظهار نگرانی کرد.

او در ادامه سخنانش توضیح داد: ایران به ما اطلاع داد که ظرفیت غنی سازی اورانیوم 60 درصدی خود را 3 برابر می کند، نه 2 برابر... 3 برابر می کند؛ که این رقم بسیار نزدیک به سطح نظامی یعنی 90 درصد است.

گروسی توضیح داد: این مسئله اصلاً پیش پاافتاده نیست. این موضوعی است که می تواند عواقبی به همراه داشته باشد. ما باید راستی آزمایی کنیم.

این سخنان در حالی مطرح می شود که در روزهای اخیر علی باقری کنی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در سفر هند با گفت وگو با شبکه خبری ویون هند در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم در سطح بالا به دیدارش با وزیر خارجه هند و رایزنی درباره آن اشاره کرد.

علی باقری کنی گفت: درباره فعالیت های غنی سازی باید بگویم این غنی سازی به طور کامل در چارچوب حقوق ایران و نیز اصول بین المللی تدوین شده در پیمان عدم اشاعه تسلیحات هسته ای یا همان ان پی تی و نیز منشور آژانس انرژی هسته ای ملل متحد و نیز توافق های صورت گرفته با آژانس است بنابراین به هیچ وجه نقض موارد ذکر شده نیست و ما بر اساس منافع ملی خود در حال پیگیری فعالیت های هسته ای خود در چارچوب اسناد و توافق ها و نیز اسناد بین المللی هستیم و همزمان تلاش می کنیم که حقوق ملت ایران نیز برآورده شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "گروسی: ایران با ناظران هسته ای سازمان ملل اختلاف دارد ، مذاکرات هسته ای متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: ایران با ناظران هسته ای سازمان ملل اختلاف دارد ، مذاکرات هسته ای متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید