6 نکته مهم از بازی پرسپولیس برابر نفت آبادان

به گزارش موسیقی با امیر، شاگردان یحیی در بازی پرسپولیس و صنعت نفت به رغم اینکه مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما حتی برای یک بار هم به حریف خود فرصت ضدحمله ندادند.

6 نکته مهم از بازی پرسپولیس برابر نفت آبادان

به گزارش موسیقی با امیر به نقل از خبر ورزشی، قهرمان لیگ نوزدهم توانست در دومین هفته از لیگ بیستم اولین پیروزی فصلش را مقابل صنعت نفت آبادان جشن بگیرد. مطلب زیر 6 نکته از این بازی را در بر می گیرد...

1- وقتی جای خالی رسن کاملاً حس شد

با توجه به شرایطی که بشار رسن داشت، یحیی تصمیم گرفت از این بازیکن در ترکیب اصلی تیمش استفاده نکند اما با نبود او به وضوح میزان خلاقیت بازی پرسپولیس کاهش پیدا کرده و در نبود این بازیکن، تیم در بازیسازی دچار مشکل شده بود.

2- سرحال بودن نوراللهی و نعمتی

در روزی که تقریباً تمام بازیکنان پرسپولیس آماده و سرحال بودند، احمد نوراللهی در میانه میدان و سیامک نعمتی در فاز تهاجمی پرسپولیس آماده ترین بودند. احمد در میانه میدان تقریباً در هر دو بخش تدافعی و تهاجمی حضور پررنگی داشت و روز بسیار خوبی را سپری کرد و سیامک هم در تمام حملات پرسپولیس نقش داشت و هر جا که خطری روی دروازه حریف ایجاد می شد، نام او برده می شد تا در مجموع یکی از دلایل برد پرسپولیس، حسابی سرحال بودن این دو بازیکن باشد.

3- فشار زیاد پرسپولیس تا قبل از رسیدن به گل

در 15 دقیقه پایانی نیمه نخست فشار پرسپولیس برای رسیدن به گل به اوج خود رسید و در نتیجه همین فشار زیاد هم مدافعان حریف مجبور به دادن پنالتی شدند. البته ناگفته نماند سرخ ها به رغم میدان داری در کل زمان این بازی خیلی پیروز به ایجاد موقعیت گل نمی شدند اما انصافاً در این 15 دقیقه آنها یک بازی خوب توأم با ایجاد موقعیت گلزنی را خلق کردند که نتیجه آن هم رسیدن به تک گل 3 امتیازی این بازی بود.

4- نقش دو مدافع میانی پرسپولیس برای کسب 3 امتیاز

در صحنه ای که داور خطای پنالتی گفت، رد پای دو مدافع میانی پرسپولیس دیده می شود، در این لحظه جلال حسینی با پاسی که در پشت محوطه جریمه برای کنعانی زادگان و در داخل محوطه جریمه صادر کرد، نقش اول را داشت و سپس حرکت خوب کنعانی زادگان در داخل محوطه جریمه که باعث خطای پنالتی شد و در ادامه هم سیامک نعمتی که البته در این بازی استثنائاً جزو مدافعان نبود، زننده گل از روی نقطه پنالتی بود. در مجموع نقش مدافعان میانی پرسپولیس در ثبت این گل و کسب 3 امتیاز پررنگ تر از دیگر بازیکنان بود.

5- تنها برنامه صنعت نفت در ضدحملات

پورموسوی که خوب می دانست بازی سختی را مقابل قهرمان لیگ نوزدهم پیش رو دارد تمام تمرکزش را برای کسب یک امتیاز گذاشت. او در ضدحملات تمام توان خود را به جناح راست خود منتقل کرد و حسن بیتسعید را در سمت راست خط حمله اش گذاشت اما تیم او حتی برای یک بار هم در این زمینه و کامل کردن این نقشه پیروز عمل نکرد تا دروازه پرسپولیس بدون گزند بسته بماند.

6- برگ برنده پرسپولیس، ندادن فرصت ضدحمله به حریف

بازیکنان پرسپولیس در این بازی به رغم اینکه مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما حتی برای یک بار هم به حریف خود فرصت ضدحمله ندادند و این یکی از فاکتورهای مهم برای تیمی است که قصد دارد در نیمه زمین حریف به گردش توپ و ایجاد موقعیت بپردازد، کاری که انصافاً تیم یحیی از پس آن بسیار خوب برآمد.

منبع: جام جم آنلاین

به "6 نکته مهم از بازی پرسپولیس برابر نفت آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته مهم از بازی پرسپولیس برابر نفت آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید