اتهام آمریکا به 6 مامور اطلاعاتی روسیه برای حملات سایبری

به گزارش موسیقی با امیر، خبرنگاران : وزارت دادگستری آمریکا دوشنبه شب در بیانیه ای بیان کرد که 6 مامور اطلاعاتی روسیه در یک دادگاه فدرال ایالات متحده به اتهام حملات سایبری به چندین کشور و همچنین بازی های المپیک سال 2018 مجرم شناخته شدند.

اتهام آمریکا به 6 مامور اطلاعاتی روسیه برای حملات سایبری

به گزارش موسیقی با امیر به نقل از ایرنا، براساس ادعای وزارت دادگستری آمریکا، این افراد در حمایت از کوشش های دولت روسیه برای تضعیف، انتقام گیری یا بی ثبات کردن اوکراین، گرجستان، انتخابات فرانسه و مقابله با کوشش ها برای مسئول شناختن مسکو در مسموم کردن افراد در خاک کشوری دیگر و همچنین حمله سایبری علیه بازی های المپیک سال 2018 که ورزشکاران روسیه از آن محروم بودند، نقش داشته اند.

به گفته دادستانان آمریکایی، این حملات سایبری ماموران اطلاعاتی روسیه با استفاده از مخربترین بدافزارها اجرا شده است؛ از جمله بدافزارهای KillDisk و Industroyer که باعث خاموشی در اوکراین شد، بدافزار NotPetya که 1 میلیارد دلار به سه قربانی ضرر مالی زد.

براین اساس، بدافزار Olympic Destroyer نیز توسط این گروه استفاده شده و باعث اختلال در هزاران رایانه ای شد که برای پشتیبانی بازی های المپیک زمستانه پیونگ چانگ سال 2018 استفاده می شد.

آمریکا همیشه روسیه را به حملات سایبری و کوشش برای دخالت در روندهای سیاسی و مالی دیگر کشورها از جمله ایالات متحده متهم نموده است. در مقابل، روسیه نیز واشنگتن را به انجام حملات سایبری علیه این کشور متهم می نماید.

اولگ خراموف معاون دبیر شورای امنیت روسیه ماه گذشته به هفته نامه روسی آرگیومنتی ایفاکتی گفت: آمریکا و متحدان این کشور، اقدامات تجسسی و مخرب در عرصه فضای مجازی و سایبری کشورهای دیگر را افزایش می دهند.

وی اضافه کرد: آنها (آمریکا و متحدانش) از طرف دیگر، روسیه، چین، کره شمالی و ایران را منابع اصلی تهدید سایبری معرفی می نمایند. آمریکا به این وسیله تصویر رسانه ای ایجاد می نماید که هدف آن توجیه هرگونه اقدام از جمله با بکارگیری زور در انظار جامعه جهانی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "اتهام آمریکا به 6 مامور اطلاعاتی روسیه برای حملات سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام آمریکا به 6 مامور اطلاعاتی روسیه برای حملات سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید