اضافه بار پگاسوس ایرلاین و نحوه محاسبه آن

به گزارش موسیقی با امیر، پگاسوس ایرلاینز یا شرکت هواپیمایی پگاسوس از شرکت های هواپیمایی ترکیه است که با تمرکز بر پروازهای ارزان قیمت توانسته به عنوان یک ایرلاین مالی جایگاهش را تثبیت کند.

اضافه بار پگاسوس ایرلاین و نحوه محاسبه آن

گردشگران ایرانی نیز از پگاسوس ایرلاین زیاد استفاده می نمایند و به همین دلیل، بسیار هم با این پرسش رو به رو می شوند که سطح استاندارد و مجاز جابه جایی بار با پگاسوس چه قدر است و بابت اضافه بار چه میزان باید پرداخت نمایند.

کیف دستی مجاز برای داخل هواپیمایی پگاسوس

هر مسافری که از پگاسوس ایرلاینز استفاده می نماید می تواند یک کیف یا ساک دستی را با خود به درون هواپیما ببرد. این کیف باید وزنی حداکثر 8 کیلوگرم در ابعاد 20*40*55 داشته باشد.

بار مجاز (چمدان) در هواپیمایی پگاسوس

به جز کیف دستی که در بالا گفتیم، بر اساس قوانین هواپیمایی پگاسوس، هر مسافر در پروازهای داخلی ترکیه می تواند چمدانی به وزن تا 15 کیلوگرم و در پروزهای بین المللی تا 20 کیلوگرم داشته باشد. یعنی اگر قصد داشته باشید از ایران به استانبول با هواپیمایی پگاسوس سفر کنید، چمدان شما می تواند تا با 20 کیلو وزن داشته باشد. اما اگر بخواهد با این شرکت هواپیمایی از استانبول به ازمیر سفر کنید، چمدانتان نباید بیش از 15 کیلوگرم باشد.

البته هواپیمایی پگاسوس بسته یا کلاس های پروازی دیگری هم دارد. به حالت پایه که در بالا شرح دادیم، (ESSENTIALS) گفته می گردد.

کلاس پروازی بعدی، (ADVANTAGE) نام دارد که بار مجاز برای پروازهای داخلی و خارجی در آن هر دو 20 کیلوگرم است و می توانید جایگاه مورد نظر خود را رزرو کنید و یک وعده ساندویچ سفارش دهید. آخرین کلاس پروازی هواپیمایی پگاسوس، (BUSINESS FLEX) است که در آن بار مجاز شما در داخل کابین هواپیما به 12 کیلو می رسد ولی بار مجاز آن همان 15 کیلو برای پروازهای داخلی و 20 کیلو برای پروازهای خارجی است. همچنین شما امکان انتخاب جایگاهتان را خواهید داشت و امکان کنسلی بدون جریمه بلیطتتان هم به شما داده می گردد.

هزینه اضافه بار هواپیمایی پگاسوس

برای پرداخت هزینه اضافه بار به ازای هر کیلوگرم و مقاصد مختلف در هواپیمایی پگاسوس، روش های مختلفی وجود دارد که قیمت متفاوتی به همراه دارد:

هزینه اضافه بار پرواز از ایران به ترکیه و بالعکس به ازای هر کیلوگرم (پرداخت به صورت اینترنتی و غیرحضوری با بیش از 3 ساعت فاصله تا زمان پرواز): 3 یورو

هزینه اضافه بار پرواز از ایران به ترکیه و بالعکس به ازای هر کیلوگرم (پرداخت به صورت تلفنی با بیش از 3 ساعت تا زمان پرواز): 4 یورو

هزینه اضافه بار پرواز از ایران به ترکیه و بالعکس به ازای هر کیلوگرم (پرداخت به صورت حضوری در فرودگاه تا 12 ساعت قبل از پرواز): 10 دلار آمریکا

هزینه اضافه بار پرواز از ایران به ترکیه و بالعکس به ازای هر کیلوگرم (پرداخت به صورت تلفنی تا 3 ساعت قبل از پرواز): 11 دلار آمریکا

چند نکته درباره هزینه اضافه بار هواپیمایی پگاسوس

هزینه اضافه بار گفته شده در بالا به ازای پروازهای مستقیم یا غیرمستقیم از ایران به ترکیه است. در صورتی که پرواز شما دارای توقف در کشور سومی باشد، نحوه محاسبه اضافه بار متفاوت خواهد بود.

توصیه می کنیم پیش از پروازهای خارجی طولانی با هواپیمایی پگاسوس، آخرین نرخ های اضافه بار و روش محاسبه آن را از سایت شرکت هواپیمایی پگاسوس یا آژانس مسافرتی که بلیط هواپیما خود را از آن تهیه نموده اید، جویا شوید.

منبع: گردشبان

به "اضافه بار پگاسوس ایرلاین و نحوه محاسبه آن" امتیاز دهید

5 کاربر به "اضافه بار پگاسوس ایرلاین و نحوه محاسبه آن" امتیاز داده اند | 3.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه بار پگاسوس ایرلاین و نحوه محاسبه آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید