بازگشت به شرایط قرمز با الگو قرار دادن مدل غربیها در کشور

به گزارش موسیقی با امیر، حسن ابوالقاسمی در رابطه با برداشتن محدودیت ها گفت: وقتی که یک فکر اساسی نشده و بخواهیم مدل های غربی را مدل خودمان قرار دهیم، مطمئن باشید کمتر از یک ماه دیگر باز هم همان شرایط را خواهیم داشت.

بازگشت به شرایط قرمز با الگو قرار دادن مدل غربیها در کشور

به گزارش گروه اجتماعی موسیقی با امیر، برنامه صبح و مصاحبه رادیو مصاحبه با موضوع کرونا با دکتر حسن ابوالقاسمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

حسن ابوالقاسمی با اشاره به همکاری مردم در رعایت پروتکل ها و تاثیر آن در کاهش تعداد بستریان در بیمارستان گفت: در بیمارستلان بقیه الله 300 بیمار کرونایی بستری وجود داشت، اکنون به کمتر از 150 نفر رسیده است و این نشان می دهد اگر مردم بخواهند و جدی باشند این بیماری قابل کنترل و مرگ و میر ها قابل کاهش است.

وی اضافه نمود: امیدوارم در روز های باقی مانده که به شب یلدا نزدیک می شویم مردم باز هم پروتکل ها را رعایت نمایند و باور نمایند کرونا به ما نزدیک است و از فاصله های نزدیک منتقل می شود. هرجایی که ازدحام هست و اگر این ازدحام در حدی باشد که شهر را فرا بگیرد، همان مسئله دوباره باز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه خسارت کرونا تنها مرگ و میر ناشی از کرونا نیست، اظهار کرد: ما خسارات کرونا را از دو جا می بینیم؛ ابتدا صدمه به کسانی که مستحق درمان هستند و دیگری کسانی که کرونا می گیرند.

وی متذکر شد: ما 650 تخت بیمارستانی داریم، ولی در زمانی که 300 بیمار کرونایی بستری بودند، بخش های دیگر بیمارستان بخاطر ترس مردم از کرونا خلوت شده بود. اما اگر کرونا کم شود آن بیماران مراجعه خواهند کرد.

ابوالقاسمی در مورد برداشتن محدودیت ها مطرح نمود: ما برای برداشتن محدودیت ها دو مدل داریم؛ یکی در کشور هایی مانند آمریکا، فرانسه و آلمان است و دیدیم به محض برداشتن محدودیت ها در این کشور ها چه اتفاقاتی می افتد. چه کسی باور می کرد آمار کشته ها در آلمان به بیش از 500 تن و در آمریکا به بیش از 3 هزار نفر برسد. علتش این است که در این کشور ها به محض اینکه شرایط نارنجی می شود، محدودیت ها را بر می دارند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: ما نمی گوییم محدودیت هایی اعمال شود که مردم نتوانند اقتصادشان را بچرخانند، ولی چرا باید مردم بفرایند در بازار بگردند و یا خریدشان را از جای شلوغی انجام دهند؟ وقتی می گوییم در خانواده ها با همدیگر جمع نشوید چرا مهمانی های خانگی برگزار می شود؟ ممکن است یک جوان کرونا را به شکل یک سرماخوردگی ساده گرفته باشد، ولی وقتی داخل جمع خانواده می شود افراد مسن تر مبتلا می شوند و از جهان می فرایند. تا وقتی که یک فکر اساسی نشده و بخواهیم مدل های غربی را مدل خودمان قرار دهیم مطمئن باشید کمتر از یک ماه دیگر باز هم همان شرایط را خواهیم داشت.

وی به مدل دوم اشاره نمود و گفت: در مدل وقتی می نگریم در این کشور ها مانند ویتنام و چین، هر روز را جدی گرفته اند و به راحتی دارند زندگی می نمایند. اگر زنجیره انتقال شکسته شود و به جایی برسیم که تعداد بسیار محدودی کرونا در کشور باقی بماند و یا نباشد، معین است همه محدودیت ها را می توان برداشت، اما تا به آن موقع بخواهیم برسیم، فاصله داریم.

ابوالقاسمی متذکر شد: فکر نکنیم زدن ماسک، پوشش صد در صد است. ماسک پوششی است که اگر شما از کنار یک یا دو نفر کرونایی رد شدید، کرونا نگیرید. ولی شما نمی توانیم به بازار تهران بروید و فکر کنید کرونا نمی گیرید. ماسک یک روش است، فاصله گذاری بسیار مهم است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به شب یلدا اظهار کرد: منظور ما از گفتن نه به شب یلدا اینگونه نیست که مردم به هیچ وجه با یکدیگر تماسی نداشته باشند. در حال حاضر امکانات خیلی خوبی در فضای مجازی وجود دارد. از مردم می خواهیم پدر و مادر خود را فراموش ننمایند و می توانند به وسیله فضای مجازی با آن ها ارتباط بگیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازگشت به شرایط قرمز با الگو قرار دادن مدل غربیها در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت به شرایط قرمز با الگو قرار دادن مدل غربیها در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید