مشاهده خرس قهوه ای دره مدان پس از نیم قرن

به گزارش موسیقی با امیر، سازمان حفاظت محیط زیست از تایید مشاهده خرس قهوه ای در منطقه شکارممنوع همدان اطلاع داد.

مشاهده خرس قهوه ای دره مدان پس از نیم قرن

به گزارش مهر، سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: روز 8 فروردین، جوانی به نام فرشید مومیوند از اهالی روستای توانه در حین طبیعت گردی در ارتفاعات گرین متوجه وجود خرس شده و مبادرت به فیلمبرداری از آن و ارسال گزارش به معاونت طبیعی اداره کل می نماید که همزمان با انتشار فیلم در فضای مجازی شهرستان، کارشناسان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان نیز به آنالیز موضوع می پردازند.

در روز 15 فروردین، وجود فضولات و اثر پنجه خرس تأیید شد و برای کسب اطلاعات بیشتر و اطمینان از تعداد و زاد و ولد خرس ها، اقداماتی از جمله نصب دوربین های تله ای انجام خواهد گرفت.

آخرین بار، حدود نیم قرن گذشته گونه خرس قهوه ای به وسیله افراد بومی در منطقه نهاوند مشاهده شده بود و در صورتی که گزارشات و مستندات تکمیل شده و به میزان کافی داشته باشیم، منطقه شکار ممنوع گرین، به دلیل شرایط زیستگاهی مستعد به حفاظت شده یا پناهگاه حیات وحش ارتقای سطح خواهد داد.

منطقه شکارممنوع گرین و ارتفاعات گرین، به دلیل داشتن پوشش جنگلی مناسب، پناهگاه های مناسب زیستگاه حیواناتی مانند خرس و شرایط اقلیمی مساعد، مستعد حضور گونه های متنوع جانوری از جمله خرس است به طوریکه دره ای در این منطقه به نام خرس راه وجود دارد که مسیر حرکت خرس ها بوده است.

حضور عشایر و دام ها از تهدیدات این منطقه است بنابراین از تمامی شهروندان، عشایر ساکن در منطقه، دامداران و اهالی روستاهای پیرامون درخواست می کنیم در صورت مشاهده گونه ارزشمند خرس قهوه ای، از نزدیک شدن و هرگونه اذیت و آزار و یا شکار جدا خودداری نموده و با شماره 1540، تماس گرفته و حفاظت محیط زیست را در حفظ و حراست از گونه های حیات وحش کمک نمایند چراکه محیط زیست متعلق همه زیستمندان آن و نسل های بعدی است.

منبع: فرارو

به "مشاهده خرس قهوه ای دره مدان پس از نیم قرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده خرس قهوه ای دره مدان پس از نیم قرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید