مهلت 48ساعته رئیس سازمان بورس برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه

به گزارش موسیقی با امیر، تهران (پانا) - رئیس سازمان بورس و اواراق بهادار به همه مجموعه های نهاد ناظر بازار سرمایه ماموریت داد تا طی 48 ساعت آینده، موانع پیش روی هلدینگ ها رفع و فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهیل شود.

مهلت 48ساعته رئیس سازمان بورس برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محمدعلی دهقان دهنوی در جلسه ای که با مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه به صورت آنلاین برگزار شد با بیان اینکه بازار سرمایه به عنوان کانال اصلی برای تامین سرمایه گذاری و تولید در کشور مطرح است، ابراز داشت: هم اکنون بیش از 57 میلیون نفر در بازار سرمایه حضور دارند و از همین رو حرکت این بازار برای آنها مهم است و بازار سرمایه به امری ملی تبدیل شده است.

وی شرح داد: در کنار آن باید توجه داشت که این حرف به معنی نادیده دریافت فرایند فعلی بازار نیست. امید می رود با برنامه ریزی ها و اهمیت یافتن بازار، فرایند در افق بلندمدت بازدهی خوبی داشته باشد.

دهقان دهنوی با تاکید بر اینکه بازار از درون خود توان ارتقا و توسعه دارد، ادامه داد: صندوق های سرمایه گذاری در سال گذشته 204 هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده اند. از همین رو می توان گفت بانک و بازارسرمایه در کنار هم کار می کنند و نقشی متقابل در رشد اقتصاد دارند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر نقش مهم شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها بر فرایند بازار سرمایه، ابراز داشت: توسعه فعالیت های این شرکت ها، عامل اصلی رشد مالی کشور است.

وی ادامه داد: موانع توسعه برای این شرکت ها تامین مالی بانکی است در حالی که در بازار سرمایه امکانات خوبی وجود دارد. بازاربدهی در سال 90، حدود 700 میلیارد تومان بوده، اما در سال گذشته حدود 200 هزارمیلیارد تومان اوراق منتشر شده که نشان از رشد 300 درصدی این بازار دارد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها دعوت کرد تا وارد فرایند انتشار اوراق شوند و تاکید کرد: سازمان بورس در نظر دارد فرایندها را تسهیل کرده و زمان صدور مجوزهای لازم را کوتاه کند.

در این دیدار مدیران هلدینگ های بزرگ کشور ضمن اشاره به تدوین برنامه های جدید با هدف ورود نقدینگی، بهبود فرآیند نقد شوندگی و تعادل بازار سرمایه سرمایه، دغدغه ها و مسائل خود را بیان کردند.

دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز بر اساس مباحث مطرح شده به تمامی مجموعه های نهاد ناظر بازار سرمایه ماموریت داد تا طی 48 ساعت آینده، موانع پیش روی هلدینگ ها رفع و فرآیند های ورود نقدینگی به بازار سرمایه تسهیل شود.

یادآور می شود سازمان بورس و اوراق بهادار طی 48 ساعت آینده موافقت اصولی به منظور انجام فرایند مذکور را برای متقاضیان صادر می کند.

همچنین به منظور اطمینان از تخصیص منابع فوق به خرید سهام، این ارقام به صورت تدریجی به بازار تزریق می شود. این در حالی است که علاوه بر 24 هزارمیلیاردتومان نهایی شده، درخواست های جدید نیز از سوی شرکت ها پذیرفته می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مهلت 48ساعته رئیس سازمان بورس برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 48ساعته رئیس سازمان بورس برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید