نیروی انسانی دیجی کالا چه کسانی هستند؟

به گزارش موسیقی با امیر، این گزارش بخش متفاوتی از دیجی کالا را نشان می دهد و بر این موضوع تاکید دارد که در هر کسب وکار، منابع انسانی مناسب باعث رشد و تعالی سازمان می گردد. همانطور که دیجی کالا طی هفت سال توانسته از این مزیت به نفع خود استفاده کند و نمونه ای مناسب برای الگوگیری کسب وکارهای ایرانی و استفاده از تجارب این سازمان باشد.

نیروی انسانی دیجی کالا چه کسانی هستند؟

توسعه در هر سازمانی نیازمند افزایش واحد منابع انسانی، در راستای مدیریت بهتر افراد است اما دیجی کالا با برنامه ریزی های مناسبی که در این حوزه داشته، توانسته این واحد را به سمت بهینه کردن کارها و بهبود اتوماسیون سوق دهد، این امر باعث شده نرخ مورد نظر را تا حد امکان کاهش دهد.

افراد در چه بخش هایی فعالیت می نمایند؟ در هر بخش از دیجی کالا چند نفر فعالیت می نمایند؟

طبق این گزارش پیش بینی می گردد که در سال 99، تعداد نیروهای فعال در دیجی کالا به 6 هزار و 135 نفر رسیده و پیش بینی می گردد این رقم به هشت هزار نفر برسد. این عدد نشان دهنده رشد 30 برابری در هفت سال اخیر برای این مجموعه است. در این بین پنج هزار و 944 نفر در دیجی کالا، 128 نفر در دیجی پی، 52 نفر در فیدیبو و 11 نفر هم در دیجی نکست مشغول به کار هستند.

دسته بندی های که در این گزارش بر اساس نوع کار این افراد اجرا شده نشان می دهید؛ 77 درصد در بخش عملیات (OPS)، 18 درصد در بخش غیر عملیاتی (Non OPS) و در بخش تکنولوژی فقط پنج درصد مشغول به فعالیت هستند.

دیجی کالا به وسعت ایران

میزان گستردگی دیجی کالا باعث ایجاد 486 نوع شغل متفاوت در این سازمان شده است؛ از این رو بستری مناسب برای فعالیت حرفه ای افراد با علایق و استعدادهای مختلف است.

نکته قابل توجه این موضوع این است که دیجی کالا توانسته همکاران خود را از شهرهای مختلف ایران جمع آوری کند و دوری از پایتخت محدودیتی برای همکاری با این شرکت ایجاد ننموده است. طبق گزارش منتشر شده حدود 50 درصد از شاغلین در دیجی کالا غیر تهرانی هستند.

دیجی کالا؛ جوان و پر انرژی

بازه سنی همکاران دیجی کالا در بازه 28 تا 32 سالگی است. این شرکت از ابتدا تا به امروز همیشه کوشش نموده این میانگین سنی جوان را حفظ کند. از این رو می توان آن را هم ردیف شرکت های برتر جهان قرار داد.

بیشتر همکاران در دیجی کالا متولد دهه 60 و 70 هستند که با گسترش کسب و کار، به تدریج افراد با تجربه تر به مجموعه اضافه شدند و به وضوح تاثیر ترکیب نیروی جوان و با تجربه را در موفقیت این شرکت می توان مشاهده کرد.

25 درصد از مدیران دیجی کالا کمتر از 32 سال سن دارند و این موضوع می تواند الگویی مناسب برای دیگر شرکت ها در این زمینه باشد. جوان ترین عضو این شرکت 18 سال سن دارد و 98 و هشت دهم درصد از همکاران تیم تکنولوژی، از نسل هزاره هستند.

دیجی کالا محلی برای شکوفایی بانوان

عدم محدودیت در جذب و به کارگیری خانم ها در بخش های مختلف دیجی کالا، فرصتی مناسب برای فعالیت خانم ها در این سازمان را فراهم نموده است. با این که در حال حاضر تعداد خانم های شاغل در تیم های عملیاتی کم بوده اما کیفیت حضور آن ها در بهبود عملکرد سازمان بسیار پر رنگ است.

طبق گزارش منتشر شده 26 درصد از مدیران دیجی کالا خانم ها هستند. که در مقایسه با کشورهای برتر تکنولوژی محورجهان توزیع جنسیتی نسبی در لایه مدیریتی و تیم تکنولوژی برقرار است.

تقدم مهارت بر مدرک

معیار اصلی برای همکاری با کارجویان در دیجی کالا مهارت های تخصصی آن ها است و نداشتن مدرک تحصیلی، مانعی برای استخدام نیست.

طبق این گزارش 69 درصد همکاران در تیم غیرعملیات و تکنولوژی دیجی کالا، مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر دارند. اما تنوع دانشگاه ها نیز نشان می دهد که مهارت اولویت اصلی بر مدرک تحصیلی برای آغاز فعالیت در دیجی کالا است.

در سرانجام می توان گفت دیجی کالا همیشه با رشد و توسعه گامی موثر در تحول منابع انسانی سازمان خود برداشته است و ایجاد بسترهای شغلی مناسب و کاهش محدودیت ها باعث شده تا هرکارجویی با هر تخصصی از خانم و آقا تمایل به حضور در این شرکت را داشته باشد.

گزارش منتشر شده می تواند نمونه مناسبی برای کسب و کارهای نوپای ایرانی باشد که با الگوبرداری از آن بتوانند منابع انسانی خود را بهینه تر و پویاتر مدیریت نموده تا کسب و کار خود را گسترش دهند.

منبع: فرارو

به "نیروی انسانی دیجی کالا چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی انسانی دیجی کالا چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید