کاهش تولید مس کمپانی ریو تینتو در سه ماهه سوم سال 2020

به گزارش موسیقی با امیر، کمپانی ریو تینتو در گزارش سه ماهه خود گفت، تولید مس معدنی در سه ماهه سوم سال 2020 به دلیل کاهش بهره وری در پروژه های اسکوندیدا و کنکات با کاهش 18 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2019 روبرو شده است.

کاهش تولید مس کمپانی ریو تینتو در سه ماهه سوم سال 2020

به گزارش خبرگزاری موسیقی با امیر به نقل از مس پرس، این کمپانی در بازه ماه های جولای تا سپتامبر حدود 129 هزار و 600 تن مس استخراج کرد که 82 هزار و 800 تن آن مربوط به معدن اسکوندیدا بود (نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش داشت) و 34 هزار و 700 تن نیز مربوط به معدن کنکات (40 درصد کمتر از سال قبل). این کمپانی معدنی علت کاهش تولید در معدن کنکات را افت 51 درصدی عیار کانی درنتیجه بهینه سازی تولید سنگ مولیبدن در زمان تمدید وقفه تولیدی واحد ذوب این معدن به دلیل مسائل غیرمنتظره پس از عملیات تعمیر و نگهداری 45 روزه برنامه ریزی شده از ماه می اعلام کرد.

به گزارش فست مارکت، کمپانی ریوتینتو در گزارش خود گفت انتظار دارد که در ماه اکتبر عملیات به ظرفیت کامل خود برسد. این کمپانی همچنین خاطرنشان کرد که عیار کانی مس در معدن کنکات تا خاتمه سال 2020 در سطح پایین باقی خواهد ماند، اما در سال 2021 افزایش خواهد یافت. کمپانی مذکور همچنین گفت تولید در اسکوندیدا به دلیل کاهش نیروی کار درنتیجه اقدامات مقابله با ویروس کرونا کاهش یافته است. این امر منجر به افت 44 درصدی مواد موجود در واحد لیچینگ شده است.

کمپانی ریوتینتو صاحب 30 درصد معدن اسکوندیدا است، 57،5 درصد تحت کنترل کمپانی BHP بوده و یک کنسرسیوم ژاپنی نیز باقیمانده سهام این معدن را در اختیار دارد. تولید مس کمپانی ریوتینتو از معدن Oyu Tolgoi در مغولستان در سه ماهه سوم با رشد 28 درصدی نسبت به سال گذشته به 12 هزار و 200 تن رسید. این حجم در مقایسه با سه ماهه دوم تا حدود زیادی بدون تغییر بوده که به گفته این کمپانی این شرایط منعکس کننده حرکت مداوم پروژه به سمت مناطق با درجه عیار بالاتر این معدن روباز است.

کمپانی ریوتینتو به دنبال تأمین بودجه برای اتمام پروژه زیرزمینی مس Oyu Tolgoi است. این کمپانی همچنین با دولت مغولستان به توافق رسیده است که یک نیروگاه برق دولتی ایجاد کند تا وابستگی معدن به برق وارداتی برطرف شود. شاخص تعرفه ذوب و پالایش کنسانتره های مس موسسهFastmarkets در منطقه آسیا و اقیانوسیه در تاریخ 9 اکتبر در محدوده 45،60 دلار در هر تن بود که از کم ترین میزان خود در روز 4 سپتامبر در حال رشد بوده است.

کمپانی ریوتینتو در سه ماهه سوم، 24 هزار و 800 تن مس تصفیه شده تولید کرد که نسبت به سال قبل 57 درصد کاهش داشته است. این افت تولید در درجه اول به دلیل تأخیر در راه اندازی مجدد واحد ذوب معدن کنکات بوده است. تولید هدف گذاری شده مس معدنی و مس تصفیه شده برای سال 2020 بدون تغییر باقی مانده و به ترتیب در محدوده 475 الی 520 هزار تن و 135 الی 175 هزار تن بوده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "کاهش تولید مس کمپانی ریو تینتو در سه ماهه سوم سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تولید مس کمپانی ریو تینتو در سه ماهه سوم سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید