گوگل کروم تغییر قیافه داد

به گزارش موسیقی با امیر، گوگل کروم برای اولین بار پس از هشت سال از طراحی نماد های نو استفاده می نماید، سال هاست که گوگل کروم، وجود دارد، اما زمانی که اولین نسخه بتا در سال 2008 برای ویندوز منتشر شد، این مرورگر نمادی بسیار متفاوت از امروز داشت. در حالی که گوی نمادین کروم همان عناصر و رنگ های اصلی طراحی را حفظ نموده است، ظاهر آن در طول سال ها به تدریج صاف تر شده است - ابتدا در سال 2011 و بعداً در سال 2014.

گوگل کروم تغییر قیافه داد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از اندروید پلیس، اکنون کروم با اولین تغییر لوگوی خود در 8 سال گذشته به این روند ادامه می دهد و در حالی که تغییرات ممکن است بسیار ظریف به نظر برسند، همه این ها برای انعطاف پذیری و سازگاری بیشتر نماد در بین پلتفرم ها و زبان های طراحی است.

الوین هو، طراح کروم، جزئیاتی را ارائه می دهد که چه چیزی برای ما تغییر می نماید. این نماد از سایه های سبز، قرمز، زرد و آبی استفاده می نماید که ظاهراً زنده تر و چشمگیرتر هستند و سایه های ظریفی که قبلاً در حلقه بیرونی وجود داشت، کاملاً حذف شده اند تا ظاهری تقریباً صاف داشته باشند.

عبارت تقریبا از این جهت به کار می رود، زیرا در کوشش برای کاهش ارتعاش رنگی ناخوشایند بین بعضی از این سایه های بسیار متضاد، از یک دایره بسیار جزئی استفاده می نماید. در غیر این صورت، از یک تکه کاغذ صاف تر است.

علاوه بر تنظیم رنگ ها، کروم در حال اصلاح بعضی نسبت ها نیز هست - دایره آبی درونی به طور چشمگیری بزرگ تر می گردد و حلقه بیرونی نازک تر می گردد. همه این تغییرات به منظور همسویی با بیان برند مدرن تر گوگل انجام می گردد. اما صادقانه بگویم - بسیاری از این موارد به قدری دست کم گرفته شده اند که اگر ما در خصوص آن ها به شما نمی گوییم احتمالاً متوجه نمی شوید.

شاید تاثیرگذارترین تغییر این باشد که گوگل چگونه این نماد را با دیگر پلتفرم ها تطبیق می دهد. نماد کروم، اکنون مراحلی را طی می نماید تا با نشانه های طراحی رابط کاربری در بسیاری از سیستم عامل های موجود ترکیب گردد. به عنوان مثال، برای ویندوز 10 و 11، این نماد طراحی کاملاً درجه بندی شده ای دارد تا بهتر با سایر نماد های موجود در نوار وظیفه شما ترکیب گردد، در حالی که در macOS، مانند برنامه های سیستم اپل، ظاهری سه بعدی نئومورفیک به خود می گیرد. در سیستم عامل کروم، از رنگ های روشن تر و بدون شیب اضافی استفاده می نماید، و برنامه بتا در iOS دارای نمادی شبیه به طرح اولیه است که به عنوان اشاره به دیگر برنامه های بتا/توسعه دهنده اپل است.

منبع: انتخاب

به "گوگل کروم تغییر قیافه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل کروم تغییر قیافه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید