6 باری که بازیگران هالیوود از بازی در یک نقش آسیب دیدند

به گزارش موسیقی با امیر، بازیگر ها قلب و روح خود را به فیلم ها می بخشند. این امر به ماه ها آماده سازی خود و آنالیز و مطالعه یک نقش احتیاج دارد.

6 باری که بازیگران هالیوود از بازی در یک نقش آسیب دیدند

به گزارش روزیاتو، هر چه بیشتر روی نقش کار گردد، بازیگر به شکل طبیعی تری می تواند آن را به اجرا درآورد و احساسات بیشتری در تماشاگران برانگیزد. با این حال، فرو رفتن زیاد در یک نقش می تواند بازیگر را برای همواره تغییر دهد.

هیث لجر در شوالیه تاریکی (The Dark Knight)

بسیاری یکی از برترین جوکر های تاریخ سینما را نسخه هیث لجر می دانند. با این حال، لجر فقید اذعان نموده بود بازی در این نقش به لحاظ هم فیزیکی و هم روانی او را تحلیل برد.

به گفته این بازیگر، بعد از انتها فیلمبرداری، او برای خوابیدن دچار مشکل شده بود و بعضی روز ها تنها 2 ساعت می خوابید.

آن هاتاوی در بینوایان (Les Miserables)

افزایش یا کاهش وزن برای یک نقش یکی از چالش های همیشگی بازیگران است، به ویژه زمانی که شدت آن زیاد باشد. آن هاتاوی برای بازی در نقش فانتین در فیلم بینوایان 11 کیلوگرم وزن کم کرد.

او به قدری در این نقش فرو رفت که از جهت هم جسمانی و هم روانی آغاز به تحلیل رفتن نموده بود. این شرایط تا جایی پیش رفت که مواجهه با دنیای واقعی برایش سخت شده بود. هاتاوی اذعان نموده بعد از انتها فیلمبرداری، هفته ها طول کشید تا به شرایطی نزدیک به نرمال برسد.

شلی دووال در درخشش (The Shining)

شلی دووال بازی درخشانی در نقش وندی تورنس در فیلم درخشش داشت. بسیاری از مخاطبان هنگام تماشای این فیلم واقعاً احساس ترس می نمایند، بیشتر به این خاطر که دووال نیز خود واقعاً ترسیده بود. این فیلم در چنان شرایط سختی فیلمبرداری شد که اثر آن بر روی دووال باقی ماند.

استنلی کوبریک، کارگردان فیلم، دووال را از بقیه عوامل جدا نگه داشته بود و حتی او را مجبور کرد یک سکانس را 127 بار تکرار کند. تأثیر این تجربه سخت به قدری ماندگار بود که حتی بعد از اتمام فیلمبرداری هم همسایه های دووال در محل زندگی اش متوجه رفتار هایی غیرعادی در او شده بودند.

آدرین برودی در پیانیست (The Pianist)

آدرین برودی برای فرو رفتن در نقش پیانیست لهستانی، ولادیسلاو اشپیلمن تصمیم گرفت همه چیز خود را بر سر این شخصیت بگذارد. او ماشینش را فروخت، آپارتمانش را رها کرد و استفاده از تلفن را کنار گذاشت. برودی برای آماده سازی فیزیکی اش نیز به خود گرسنگی می داد تا یأس همراه با حس گرسنگی را تجربه کند.

این بازیگر بعد ها اذعان کرد در آن موقع گاهی فکر می کرد عقلش را از دست داده است. بعد از انتها فیلمبرداری مدتی طول کشید تا او به زندگی عادی بازگردد.

جانی دپ در ترس و نفرت در لاس وگاس (Fear and Loathing in Las Vegas)

جانی دپ به عنوان بازیگری همه فن حریف شناخته می گردد که نقش های بسیاری متنوعی را ایفا نموده است. او وقتی می خواست خود را برای بازی در نقش رائول دوک در فیلم ترس و نفرت در لاس وگاس آماده کند، ماه ها در یک زیرزمین زندگی کرد و به سختی می توانست بخوابد. دپ به قدری در این نقش فرو رفته بود که بعد از انتها فیلمبرداری متوجه شد بعضی رفتار های این شخصیت در او نهادینه شده و مدتی طول کشید تا او به حالت عادی خود بازگردد.

بیل اسکارشگورد در آن (It)

در خصوص بیل اسکارشگورد گویی نقشش قصد رها کردن او را نداشت. او وقتی خود را برای بازی در نقش پنی وایز در فیلم آن آماده می کرد، به مکان های بسیار تاریک می رفت تا بتواند در این نقش فرو رود. اما به اذعان اسکارشگورد وقتی زمان خداحافظی با این شخصیت رسید، آن دلقک ترسناک تا ماه ها در کابوس هایش به سراغش می آمد.

منبع: فرارو

به "6 باری که بازیگران هالیوود از بازی در یک نقش آسیب دیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 باری که بازیگران هالیوود از بازی در یک نقش آسیب دیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید