99 درصد از آزادسازی سواحل صورت گرفته است، پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد

به گزارش موسیقی با امیر، سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد. بانک اطلاعاتی به روز می گردد و ممکن است افرادی به این فهرست اضافه شوند و افرادی با عایدی بالاتر حذف شوند. نگاه دولت به یارانه غیرنقدی یا پنهان این است که افراد پرمصرف در این زمینه یارانه بیشتری می گیرند، پس دولت اصلاح این یارانه را پیشنهاد داد و مجلس باید تصمیم نهایی را بگیرد.

99 درصد از آزادسازی سواحل صورت گرفته است، پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد

به گزارش موسیقی با امیر، علی بهادری جهرمی در برنامه امشب گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما، با بیان اینکه در پنج ماهه ابتدای کار دولت، 15 سفر اجرا شده است، اظهار کرد: فردا سفر شانزدهم انجام می گردد و رییس جمهور مهمان مردم گلستان خواهد بود. این سفرها با هدف حل مسایل کشور و بعلاوه حضور در میان مردم و شنیده شدن حرف آنها است .

وی اضافه نمود: بیش از1200 ساعت جلسه درباره این سفرهای استانی با حضور استانداران و مسئولان ملی برگزار شده است .3892 پروژه در این جلسات پیشنهاد شده است که در جلسات مختلف کارشناسی با حضور مقامات استانی و ملی آنالیز شده است و 1797 طرح تصویب شده است. پس از این سفرها، رییس جمهور 170 دستور برای پیگیری حل مسائل استانها صادر نموده اند.

سخنگوی دولت توضیح داد: بودجه و زمان بندی اجرای پروژه ها معین شده است. طرح ها مطابق زمان بندی در حال اجراست و تخصیص بودجه ها تقریبا صددرصد اجرا شده است .

وی با بیان اینکه رییس جمهور وسواس دارد که اقدام برای اجرای طرح های کشور طولانی نگردد، توضیح داد: رییس جمهور تایید دارد برای حل مسائل الان کشور نباید برنامه هشت ساله داشت بلکه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشت . برای برطرف فقر و اشتغال زایی و توانمندسازی وزیر رفاه در دولت متولی شده است. وزیر باید برنامه خود را در این زمینه به دولت ارائه دهد. البته برنامه ریزی در این زمینه هم نباید عجولانه گردد. بعضی برنامه ها در این حوزه به وسیله کمیته امداد در حال اجراست ولی برنامه جامع نیز تهیه می گردد.

وی درباره مقدار آزادسازی سواحل گفت: 99 درصد از آزادسازی سواحل از سوی دستگاه های حاکمیتی اجرا شده و حدود900 متر به جای مانده است. از نظر دولت این طرح به صورت پیروز در20 روز اجرا شده است. دیگر مجوزی برای تصرف سواحل از سوی دولت صادر نمی گردد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت باور دارد که پیروزیتش مشروط به همراهی مردم است، اظهار کرد: وزیر کشور جلساتی برگزار نموده تا برنامه مناسبی برای بهره برداری مردم از این سواحل انجام گردد. وظیفه هر دستگاه هم معین شده است. وزیر کشور نیز برنامه خود را به دولت ارایه می نماید.

کسانی که سفر می فرایند باید دوز سوم را زده باشند

وی در ادامه درباره اقدامات دولت برای واکسیناسیون گفت: نگاه دولت این است که برای حل بحران ملی به تنهایی پیروز نمی گردد و به یاری مردم و سایر دستگاه ها احتیاج دارد. بعلاوه دولت سعی دارد در هر مسئله ای راه حل و پاسخ جامعی داشته باشد البته به سایر مسایل هم توجه دارد. رتبه ما در گذشته در واکسیناسیون پایین تر از میانگین جهانی بوده این اما از ابتدای کار دولت سیزدهم، در واکسیناسیون در حدود میانگین جهانی هستیم حتی در مقطعی در رتبه اول بوده ایم. اکنون با همکاری مردم، پیک اُمیکرون کشور از میانگین جهانی پایین تر است.

پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد

وی درباره برنامه دولت برای توزیع عادلانه یارانه ها، گفت: پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد. بانک اطلاعاتی به روز می گردد و ممکن است افرادی به این فهرست اضافه شوند و افرادی با عایدی بالاتر حذف شوند. نگاه دولت به یارانه غیرنقدی یا پنهان این است که افراد پرمصرف در این زمینه یارانه بیشتری می گیرند، پس دولت اصلاح این یارانه را پیشنهاد داد و مجلس باید تصمیم نهایی را بگیرد. نظر دولت درباره حذف ارز ترجیحی در بودجه 1401 آمده است. الان مباحث، بیشتر درباره شیوه جایگزین کردن ارز ترجیحی است . در این زمینه باید بین دولت و مجلس تفاهمی حاصل گردد.

سخنگوی دولت در ادامه درباره عادلانه شدن حقوق ها اعلام کرد: نظام پرداخت حقوق ها عادلانه نیست اما اصلاح آن در چارچوب قوانین ممکن نیست. الان تخلفی در پرداخت انجام نمی گردد اما این نظام عادلانه نیست. کمیته ای تشکیل شده است و اصلاحاتی در حال اجرا است و باید با یک شیب به سمت اصلاح نظام پرداخت رفت که به یاری مجلس احتیاج است. این اصلاحات در سال آینده به تدریج انجام می گردد.

بهادری در زمینه برنامه دولت در زمینه سیاست خارجی، اظهار کرد: دولت نگاه متوازن به همه کشورها دارد. امروز شاهد توسعه صادرات غیرنفتی به وسیله همین همکاری با کشورهای منطقه و همسایه هستیم . در زمینه فروش نفت و بازگشت ارز آن در شرایط خوبی هستیم. ارتباط با کشورهای همسایه به خنثی سازی تحریم ها یاری نموده است.

وی با اشاره به اقدام دولت در زمینه صدور مجوزهای کسب و کار، توضیح داد: این فرایند الکترونیکی و سامانه محور شده است و همه دستگاه ها در حال اتصال به سامانه ملی هستند البته شاید بعضی دستگاه ها به زمان بیشتری احتیاج داشته باشند. سرعت حرکت در این چند ماه قابل قبول بوده است.

بهادری با اشاره به رویکرد دولت برای تفویض اختیار به مراکز گفت: همانطور که در زمان بلایای طبیعی همه اختیارات در اختیار استاندار قرار می گیرد، دولت این نگاه را دارد که در مسایل مالی و اجتماعی و سایر مسایل هم اختیارات بیشتری به استان ها داده گردد.

وی در سرانجام گفت: نگاه دولت این است که در سریعترین زمان ممکن، زمان بندی لازم برای برطرف فقر و عادلانه شدن نظام پرداخت را تهیه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "99 درصد از آزادسازی سواحل صورت گرفته است، پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "99 درصد از آزادسازی سواحل صورت گرفته است، پرداخت یارانه با همان مبلغ کنونی ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید