تعداد دانشگاه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر جهانی افزایش یافت

به گزارش موسیقی با امیر، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از افزایش تعداد مؤسسه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر جهانی نسبت به سال گذشته اطلاع داد.

تعداد دانشگاه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر جهانی افزایش یافت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی موسیقی با امیر به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، برپایه تازه ترین گزارش سامانه نما، شمار مؤسسه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر دنیای نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که البته بخشی از این افزایش، متأثر از تغییر روش شناسی نظام های رتبه بندی است.

در این گزارش 17 نظام گوناگون رتبه بندی فراگیر دنیای آنالیز و صندلی مؤسسه های ایرانی در آنها پایش و گزارش شده اند.

طبق گزارش نمای فراگیر مؤسسه ها 2019: صندلی مؤسسه های ایرانی در نظام های فراگیر رتبه بندی، مؤسسه آموزش عالی تایمز در ویرایش 2020 خود که در سال 2019 میلادی منتشر شده، نام 40 مؤسسه ایرانی را در سیاهه مؤسسه های برتر دنیا منتشر نموده است.

13 مؤسسه ایرانی نیز در میان 1000 مؤسسه برتر دنیا در ویرایش 2019 میلادی نظام رتبه بندی شانگهای هستند.

نظام رتبه بندی کیو اس نیز 6 مؤسسه ایرانی را در سیاهه مؤسسه های برتر ویرایش 2020 خود جای داده است.

در همین حال طبق گزارش سال 2019 میلادی نظام رتبه بندی دانشگاه ها بر پایه عملکرد علمی یا یورپ 45 مؤسسه ایرانی در میان 2500 مؤسسه برتر دنیا هستند.

در ویرایش 2019 نظام رتبه بندی لایدن هم نام 26 مؤسسه ایرانی به چشم می خورد و 19 مؤسسه نیز در میان برترین های یو ـ مالتی رنک در سال 2019 میلادی هستند.

8 مؤسسه ایرانی در سیاهه پایانی نظام رتبه بندی تایوان در سال 2019 میلادی، 31 مؤسسه در نظام رتبه بندی یو. اس. نیوز، 37 مؤسسه در نظام رتبه بندی دانشگاه های دنیا، 12 موسسه در نظام رتبه بندی راوند، 23 مؤسسه در نظام رتبه بندی گرین متریک، 29 مؤسسه در نظام رتبه بندی آسیایی مؤسسه آموزش عالی تایمز، و 143 مؤسسه در نظام رتبه بندی سایماگو در سال 2019 میلادی صندلی دنیای به دست آورده اند.

نمای فراگیر مؤسسه های 2019 از شمار گزارش های کلیدی و کاربردی سامانه نما است که در نشانی https://nema.irandoc.ac.ir به پایش و گزارش صندلی علم، فناوری و نوآوری ایران در دنیا می پردازد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تعداد دانشگاه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر جهانی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد دانشگاه های ایرانی در نظام های رتبه بندی فراگیر جهانی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید