تغییر در شیوه برگزاری امتحانات دانش آموزان ، اجرای تصحیح الکترونیکی در امتحانات دی ماه

به گزارش موسیقی با امیر، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از برگزاری شورای عالی امتحانات با حضور وزیر آموزش و پرورش و تغییراتی در شیوه نامه امتحانات دانش آموزان خبر داد.

تغییر در شیوه برگزاری امتحانات دانش آموزان ، اجرای تصحیح الکترونیکی در امتحانات دی ماه

به گزارش موسیقی با امیر، محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه امتحانات دی ماه دانش آموزان از شنبه 3 دی ماه با دروس ریاضیات گسسته، ریاضی 3 و ریاضی و آمار 3 آغاز می شود، اظهار کرد: این امتحانات تا روز دوشنبه 26 دی ادامه دارد و با دروس علوم اجتماعی، جامعه شناسی 3 و احکام 3 انتها می پذیرد.

بیشتر بخوانید:

  • برنامه امتحانات نهایی دی ماه دبیرستانی ها اعلام شد
  • جزئیات برنامه امتحانات نهایی دی ماه دبیرستانی ها اعلام شد

وی ادامه داد: در این امتحانات، دانش آموزانی که امتحانات پایه دوازدهم دارند و همچنین داوطلبانی که درخواست ایجاد سابقه تحصیلی دارند و می خواهند ترمیم نمره داشته باشند، شرکت می کنند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه به زودی شورای عالی امتحانات را با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می کنیم، گفت: چند کارگروه تشکیل دادیم و مباحث کارشناسی در حال انجام است.

وی در پاسخ به این پرسش که برای پیشگیری از مواردی چون تقلب چه اقداماتی انجام شده است، افزود: در شیوه نامه امتحانات تغییراتی ایجاد شده است تا بتوانیم از آسیب ها پیشگیری کنیم. به عنوان مثال درخواست کرده ایم که در حوزه های اجرای امتحانات، استانداردها رعایت شود و همچنین از ظرفیت سایر دستگاه ها کمک گرفته شود.

زارعی شرح داد: درخواست کرده ایم که در شورای آموزش و پروش استان این موارد مطرح شود تا بتوان از ظرفیت دستگاه های دیگر کمک گرفته شود؛ به عنوان مثال از سالن اجتماعات و سالن امتحانی دیگر مراکز مانند دانشگاه ها برای برگزاری امتحانات نهایی استفاده شود.

وی به تصحیح امتحانات دانش آموزان نیز اشاره کرد و افزود: امسال تصحیح الکترونیکی امتحانات را در کل کشور در امتحانات دی ماه به صورت آزمایشی پیاده سازی می کنیم و از هر استان، یک حوزه امتحانی را تحت پوشش تصحیح الکترونیکی قرار می دهیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "تغییر در شیوه برگزاری امتحانات دانش آموزان ، اجرای تصحیح الکترونیکی در امتحانات دی ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر در شیوه برگزاری امتحانات دانش آموزان ، اجرای تصحیح الکترونیکی در امتحانات دی ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید