خبرنگاران اجرای محدودیت حمل و نقل در صورت تداوم آلودگی هوای مشهد

به گزارش موسیقی با امیر، مشهد- خبرنگاران-مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در صورت ادامه آلودگی هوا در کلانشهر مشهد در گام نخست اعمال محدودیت در حوزه حمل و نقل اجرا می شود.

خبرنگاران اجرای محدودیت حمل و نقل در صورت تداوم آلودگی هوای مشهد

تورج همتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار موسیقی با امیر اضافه کرد: طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی ماندگاری آلاینده ها و آلودگی هوای مشهد باید تا ابتدای هفته جاری ادامه می داشت اما شاهد تداوم و حتی تشدید آلودگی در هوای این کلانشهر هستیم.

وی ادامه داد: در پیش بینی جدید اعلام شده، پایداری جوی و ماندگاری آلودگی تا عصر امروز ادامه دارد و با وزش باد و تغییرات جوی شاهد کاهش آلاینده ها و جا به جایی آنها با لایه های بالایی جو خواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در صورت عدم تحقق پیش بینی اعلام شده و تداوم آلودگی هوا در گام نخست اعمال محدودیت زمانی و نوعی در حمل و نقل اعمال خواهد شد که می تواند هم شامل اجرای طرح زوج و فرد از در منزل و هم در مناطق پرتردد، اعمال تغییر در کم و کیف فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی و عدم استفاده از ناوگان خسته و فرسوده شود.

همتی اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل های موجود، اعمال محدودیت در فعالیت صنایع، تغییر مصرف سوخت نیروگاهها از گازوئیل و مازوت به گاز از دیگر گامهای اعمال محدودیت با هدف بهبود شرایط هوا خواهد بود.

وی با بیان این که طبق آخرین برآوردهای اجرا شده خودروها سهم 64 درصدی در آلودگی هوا دارند ادامه داد: به همین دلیل نخستین اقدامی که در راستای کاهش آلودگی در دستور کار قرار می گیرد در این بخش است.

از روز یکشنبه 11 آبان ماه تا امروز به مدت هشت روز کیفیت هوای کلانشهر مشهد آلوده و در شرایط هشدار واقع شده است.

شهروندان مشهدی پارسال 40 روز هوای پاک، 266 روز هوای سالم، 57 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها تنفس کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اجرای محدودیت حمل و نقل در صورت تداوم آلودگی هوای مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجرای محدودیت حمل و نقل در صورت تداوم آلودگی هوای مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید