خبرنگاران انتشارات نمایش و انجمن نمایشنامه نویسان توافق نامه امضا کردند

به گزارش موسیقی با امیر، تهران- خبرنگاران- توافق نامه نشر الکترونیکی دفتر پژوهش و انتشارات نمایش با انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر منعقد شد.

خبرنگاران انتشارات نمایش و انجمن نمایشنامه نویسان توافق نامه امضا کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، یکی از برنامه های دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی، هدایت حمایت های دولتی به سمت نشر الکترونیکی است که در سامانه منعکس می شود. به همین دلیل توافق نامه ای بین انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر ایران و مدیریت دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی منعقد شد.

در این توافق نامه آمده است: تمام تاییدهای کمی و کیفی کتاب ها و نمایشنامه های تالیفی و ترجمه که از سوی انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر به طور رسمی به دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی معرفی شوند، بدون ارزیابی کیفی و پس از اخذ شابک و فرآیند مجوز از اداره کتاب روی سامانه این دفتر قرار خواهند گرفت. در دسترس بودن نسخه پی دی اف به شکل رایگان یا قیمت گذاری هر یک، طبق توافق صاحب اثر با این دفتر، انجام خواهد شد.

همچنین در دیگر بندهای این توافق نامه این موارد آمده است: ضروری است تا شکل و نوع آرایش و ویرایش نسخه هایی که برای انتشار ارائه می شوند، مطابق دستورالعمل انتشارات نمایش باشد؛ ارائه جلد مناسب برای هر کتاب ضروری است و کتاب هایی که در سامانه دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی ارائه می شوند، تمام امتیازها و مزایای متصور از کتاب های چاپ شده فیزیکی (ثبت سابقه، ثبت و انتشار قانونی، قابلیت پیگردهای حقوقی و...) را دارند.

توافق نامه همکاری بین انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر ایران و مدیریت دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی به امضای مهرداد رایانی مخصوص، مدیر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی و محمد عارف رئیس انجمن نمایشنامه نویسان و مترجمان خانه تئاتر ایران رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انتشارات نمایش و انجمن نمایشنامه نویسان توافق نامه امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتشارات نمایش و انجمن نمایشنامه نویسان توافق نامه امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید