دانشگاه تبریز در جمع برترین دانشگاه های کشور خبرنگاران

به گزارش موسیقی با امیر، بر اساس رتبه بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه تبریز همچنان در جمع برترین دانشگاه های کشور قرار گرفته است.

دانشگاه تبریز در جمع برترین دانشگاه های کشور خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه موسیقی با امیر، از سوی پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1399-1398 اعلام شده که دانشگاه تبریز بر اساس این رتبه بندی همچنان در جمع برترین دانشگاه های کشور قرار گرفته است.

در رتبه بندی جدید سال 99، مجموعاً 103 دانشگاه در 104 شاخص و زیر شاخص مورد ارزیابی قرار گرفته، دانشگاه تبریز در بین این دانشگاه ها و دانشگاه های جامع کشور، جزو 10 دانشگاه برتر واقع شده است.

بر اساس روش شناسی جدید و بر مبنای شاخص های مصوب کارگروه تخصصی رتبه بندی در وزارت علوم، اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی از سه طریق (اطلاعات پژوهشی جمع آوری شده از سوی پایگاه استنادی دنیا اسلام، خوداظهاری دانشگاه ها و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم یا سازمان های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه بندی قرار داده شده) جمع آوری و مورد ارزیابی قرار گرفته است.

شایان ذکر است، دانشگاه تبریز در سال های اخیر در بسیاری از شاخص ها و موضوعات در رنکینگ های بین المللی در بین دانشگاه های برتر دنیا بوده که از جمله این افتخارات می توان به صعود 6 پله ای این دانشگاه در برنامه ملی ارتقای دانشگاه های منتخب به تراز بین المللی، کسب رتبه دوم دانشگاه های جامع ایران و رتبه 601 تا 800 دنیای از نظر شاخص های آموزشی، استنادی و بین المللی بر اساس نظام رتبه بندی دنیای تایمز 2021 و ... اشاره کرد.

لازم به ذکر است، دانشگاه تبریز بیش از 70 سال قبل با تاسیس 2 دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن بیش از 20 دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، 800 نفر عضو هیات علمی و بیش از 20 هزار نفر دانشجو یکی از دانشگاه های بین المللی، سطح یک و برتر کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه تبریز در جمع برترین دانشگاه های کشور خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تبریز در جمع برترین دانشگاه های کشور خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید