رستم قاسمی به آذربایجان رفت، اما به صورت آنلاین با علی اف دیدار کرد!

به گزارش موسیقی با امیر، وزیر راه و شهرسازی در سفر به باکو با رئیس جمهوری آذربایجان به طور مجازی و آنلاین دیدار و گفتگو کرد.

رستم قاسمی به آذربایجان رفت، اما به صورت آنلاین با علی اف دیدار کرد!

به گزارش صداوسیما، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نخستین دیدار و مصاحبهی خود در سفر به باکو با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان به صورت برخط دیدار و مصاحبه کرد.

رییس جمهوری آذربایجان در این دیدار با اشاره به دیدار خود با رییس جمهور کشورمان در عشق آباد گفت: دیدار با آقای رئیسی در عشق آباد نقطه عطفی روابط دو کشور برادر و دوست بود و آثار این دیدار در توسعه مناسبات دو کشور مشهود است.

وی همچنین از وزیر راه و شهرسازی کشورمان خواست سلام گرم وی را به رییسی، رییس جمهور کشورمان ابلاغ کند.

رییس جمهوری آذربایجان در این دیدار با تاکید بر توسعه همکاری های مشترک و منطقه ای با دعوت از شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف گفت: شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف اقتصادی و طرح های ترانزیتی و تولید انرژی برق می توانند با در توسعه و بازسازی منطقه ها آزاد شده حضوری فعال داشته باشند.

وی همچنین بر توسعه همکاری های مختلف در زمینه صنایع و تکنولوژی تاکید کرد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان هم با اشاره به اولویت سیاست راهبری کشورمان در توجه به همسایگان گفت: فصل جدیدی از روابط دو کشور دوست و برادر ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شده است و اطمینان داریم با اراده جدی که میان دو کشور وجود دارد شاهد تعمیق روابط دوجانبه بیش از پیش باشیم.

وی اضافه نمود: ایران تجارب خوبی در بازسازی کشور های مختلف منطقه دارد و این همکاری ها به توسعه و امنیت پایدار منطقه کمک خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان با تاکید بر توسعه ارتباطات حمل و نقلی گفت: ایجاد کریدور های ترانزیتی از مهمترین برنامه های ما و منطقه است که با همکاری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان که می تواند گشایش های اقتصادی در منطقه را فراهم کند.

منبع: فرارو

به "رستم قاسمی به آذربایجان رفت، اما به صورت آنلاین با علی اف دیدار کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستم قاسمی به آذربایجان رفت، اما به صورت آنلاین با علی اف دیدار کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید