کلانتری: مردم در رختخواب لخت شوند، در نشیمن لباس بپوشند!

به گزارش موسیقی با امیر، عیسی کلانتری رییس سازمان محیطزیست به مردم توصیه کرده است: در رختخواب لخت شوند و در اتاق نشیمن لباس بپوشند!

کلانتری: مردم در رختخواب لخت شوند، در نشیمن لباس بپوشند!

این اظهار نظر رییس سازمان محیط زیست در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی بوده است.

او به روزنامه همدلی در این رابطه گفت: اگر برق نباشد همه از دولت طلبکار هستند. بنزین نباشد از دولت طلبکار هستند. مازوت بسوزانند و کامیونها قدیمی است، دوباره همه از دولت طلبکار هستند. همه این ها هم یک طرفش به تحریم وصل است. اما هیچ کس درباره تحریم مدعی دولت نیست. روحانی مجبور است که آب، برق، گاز و نان را تأمین کند.

او افزود: برای تأمین این ها باید انرژی تأمین شود. انرژی از پالایشگاه تأمین می شود که مازوت تولیدی پالایشگاه هم اجتناب ناپذیر است که اگر مصرف نشود، پالایشگاه متوقف می شود. یک طرف دیگر آن هم نیروگاه هست که اگر انژری آن تأمین نشود، برق تولید نمی شود. از طرف دیگر اختیار روحانی به عنوان رئیس جمهوری محدود است که بتواند مسائل را ریشه ای حل نماید و تحریم ها را بردارد. خیلی ها می گویند حرف بی ربط می زنند که می گویند تحریم و به تحریم ربطی ندارد.

به گفته کلانتری در همین مسئله مازوت و پالایشگاه ها مسئله تحریم موثر است. پالایشگاههای مدرن 5درصد مازوت تولید می کنند، ولی پالایشگاههای ما 4 برابر بیشتر مازوت تولید می کنند. در نتیجه هوا بد می شود و دولت باید جواب دهد. همه این ها وصل به انرژی است و انرژی هم آلاینده است.

او در بخشی دیگر از سخنانش گفته است: مردم واقعا باید همکاری کنند. دمای 24 درجه برای زندگی کردن مردم در خانه کافی است، ولی مردم در خانه میخواهند لخت شوند و دما را افزایش می دهند که این در مصرف انرژی موثر است. مردم در رختخواب لخت شوند، دراتاق نشیمن لباس بپوشند.

منبع: فرارو

به "کلانتری: مردم در رختخواب لخت شوند، در نشیمن لباس بپوشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانتری: مردم در رختخواب لخت شوند، در نشیمن لباس بپوشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید